Kategorie
Hitaxa Fast 5mg, 10 tabletek

Hitaxa Fast 5mg, 10 tabletek

7,99 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: ADAMED

Hitaxa Fast 5mg, 10 tabletek - opis produktu

Wskazania: lek przeciwalergiczny łagodzący objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką jak katar, łzawienia, kichanie, swędzenie i zaczerwienienie oczu, świąd podniebienia, świąd skóry.

Skład: 1 tabletka zawiera substancję czynną desloratadynę w dawce 5mg; pozostałe składniki leku to: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E172), magnezustearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti, płynny (zawiera również glikol propylenowy), aspartam (E951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (suszony rozpyłowo) potasu wodorowęglan (do ustalenia pH).

Działanie: łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapalaniem błony śluzowej nosa i pokrzywką.

Dawkowanie: dorośli i młodzież w wieku 12 lat i więcej: 1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej (bez konieczności popijania) raz na dobę. Smak Tutti-Frutti.

Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, lub na loratadynę. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny i może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią.