HydroVag, globulki dopochwowe, 7 sztuk

HydroVag, globulki dopochwowe, 7 sztuk

Kategorie

HydroVag, globulki dopochwowe, 7 sztuk

Cena
25,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Globulki dopochwowe HydroVag nawilżają śluzówkę ścian pochwy, wspomagają procesy regeneracyjne, pomagają utrzymać fizjologiczne pH, a także chronią pochwę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Zastosowanie

W celu łagodzenia uczucia suchości i dyskomfortu (napięcia, świądu, pieczenia) oraz ułatwienia regeneracji nabłonka pochwy; w stanach atrofii i dystrofii wywołanej niedoborem estrogenów, w okresie okołomenopauzalnym i po stosowaniu leków hormonalnych; po radio- i chemioterapii; w celu wspomagania gojenia się ran po porodzie i po zabiegach ginekologicznych; w celu łagodzenia bólu w przypadku bolesnych stosunków (dyspareunia); wspomagająco, w celu utrzymania prawidłowej flory i pH pochwy, na przykład po kuracji antybiotykami.

Sposób użycia

Kuracja podstawowa: 1 globulka dopochwowa na noc przez 7 kolejnych dni lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Kuracja podtrzymująca: 1 globulka dopochwowa na noc co 2-3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza. W przypadku uzupełnienia kuracji podstawowej kuracją podtrzymującą, łączny czas terapii może wynieść do 30 dni. Po tym czasie należy przerwać kurację na okres 7 dni. W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć kolejną. Nie należy stosować dwóch dawek preparatu jednocześnie lub w krótkim odstępie czasu.

Składniki

1 globulka dopochwowa zawiera: 10mg hialuronianu sodu, glikogen, kwas mlekowy oraz substancje pomocnicze: mleczan sodu i glicerydy półsyntetyczne.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu. Nie stosować równocześnie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo. Nie stosować w trakcie menstruacji. Bezpośrednio po aplikacji globulki nie podejmować współżycia płciowego. Nie stosować łącznie z prezerwatywami i wkładkami antykoncepcyjnymi wykonanymi z lateksu ze względu na obecność w składzie preparatu modyfikowanych tłuszczów.

Ważne wskazówki

Nie połykać.
Nie stosować w przypadku uszkodzenia blistra.
W calu zabezpieczenia bielizny przed ewentualnym zabrudzeniem w trakcie kuracji należy stosować wkładki higieniczne.
Każdą globulkę należy stosować jednorazowo. Ponowne użycie tej samej globulki niesie ze sobą ryzyko wprowadzenia zanieczyszczeń.
W przypadku ostrych infekcji pochwy zalecane jest stosowanie globulek pod nadzorem lekarza.
W czasie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem.
Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej (15-25°C), w suchym miejscu, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Chronić przed światłem i wysoką temperaturą.

Producent

Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED Spółka Akcyjna,
Al. Sosnowa 8,
30-224 Kraków.

Cechy produktu