Kategorie

Klimadynon 2,8 mg, 60 tabletek powlekanych

Cena
27,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Produkt leczniczy roślinny stosowany u dorosłych kobiet w łagodzeniu dolegliwości menopauzalnych takich jak uderzenia gorąca, wahania nastroju i obfite pocenie się.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera: 2,8mg suchego wyciągu z Cimicifuga racemosa (L.) Nutt., rhizoma (kłącze pluskwicy groniastej) (5-10:1); ekstrahent: etanol 58% (V/V); pozostałe składniki leku to: wapnia wodorofosforan dwuwodny, kopolimer amoniometakrylanowy, typ A, rozproszenie 30% (Eudragit RL 30D), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), laktoza jednowodna, makrogol 6000, magnezu stearynian (roślinny), skrobia ziemniaczana, oczyszcony talk, wodorotlenek sodu, kwas sorbowy, tytanu dwutlenek (E171).

Działanie

Zmniejsza uciążliwe uderzenia gorąca, łagodzi zmiany nastroju.

Dawkowanie

Dorośli: zazwyczaj dawka dla dorosłych pacjentek w okresie menopauzy to po 1 tabletce powlekanej 2 razy na dobę, rano i wieczorem (maksymalnie 2 tabletki powlekane dziennie). Tabletki powlekane należy popić płynem. Tabletek nie żuć i nie ssać.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; zaburzenia czynności wątroby; krwawienie z pochwy. Jeśli pacjentka była wczesniej leczona, lub jest obecnie leczona w związku z rakiem piersi lub innymi nowotworami zależnymi od hormonów. Jeśli pacjenta przyjmuje estrogeny. Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży. Lek nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży. Lek nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią. Podczas występowania objawów menopauzalnych pacjentka nadal może zajść w ciążę i w związku z tym powinna stosować skuteczną metodę antykoncepcji.

Działania niepożądane

Lek zawiera laktozę.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.