Kategorie

Lactoangin, spray do jamy ustnej i gardła od 3 roku, 30 g

Cena
11,09 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Lactoangin jest specjalistycznym wyrobem medycznym przeznaczonym do wspomagania leczenia infekcji górnych dróg oddechowych (jamy ustna, gardło). Nawilża, koi i łagodzi ból. Zawiera metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, głównie kwas mlekowy, octowy, inne kwasy organiczne oraz mentol i olejek miętowy, przez co naturalnie wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych (jama ustna, gardło). Ponadto Lactoangin ułatwia przywrócenie równowagi mikrobiologicznej w gardle i jamie ustnej, co zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, powstawania płytki nazębnej i stanów zapalnych dziąseł oraz niweluje nieprzyjemny oddech.

Zastosowanie

Wspomagająco w leczeniu infekcji jamy ustnej i gardła, w tym kandydozy (drożdżycy); łagodzenia bólu gardła; nawilżania jamy ustnej i gardła. Pomocniczo w stanach zaburzenia równowagi mikroflory jamy ustnej i gardła w celu: niwelowania nieprzyjemnego oddechu, zapobiegania próchnicy, zapobiegania tworzenia płytki nazębnej i stanów zapalnych dziąseł.

Sposób użycia

Dzieci powyżej 3. roku życia do ukończenia 6. roku życia: 1 dawka preparatu do 4 razy na dobę lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Dzieci powyżej 6. roku życia i dorośli: 2-3 dawki preparatu do 4 razy na dobę lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Wstrząsnąć przed użyciem. Unieść aplikator poprzez przekręcenie go na bok. Przed pierwszym użyciem kilkakrotnie nacisnąć pompkę w celu napełnienia aplikatora i uzyskania prawidłowego rozpylenia. Umieścić aplikator w ustach, skierować jego wylot na obszar w jamie ustnej lub gardle i nacisnąć pompkę w celu uwolnienia dawki preparatu. Czynność powtórzyć odpowiednią ilość razy.

Składniki

Metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, mentol, olejek miętowy i substancje pomocnicze: glicerol, glikol propylenowy, aromat cytrynowy naturalny, sorbinian potasu, guma ksantanowa, sukraloza oraz woda.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować z innymi preparatami stosowanymi miejscowo. Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Ważne wskazówki

Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania bezpośredniego.
W czasie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem.
Jeśli po zastosowaniu preparatu pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy, na przykład pieczenie, nasilenie bólu, należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.
Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej (15-25°C), w suchym miejscu, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w lodówce, nie zamrażać.

Producent

Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED Spółka Akcyjna,
Al. Sosnowa 8,
30-224 Kraków.

Cechy produktu