Kategorie

Linomag 200 mg/ g, krem, 30 g

Cena
9,79 zł
Produkt dostępny
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Wskazania

Linomag krem to lek przeznaczony do stosowania na skórę w celu łagodzenia objawów łuszczycy, stanów nadmiernej suchości skóry, a także przy: odparzeniach oraz wyprysku.

Składniki

100g kremu zawiera: substancję czynną: olej lniany pierwszego tłoczenia z Linum usitatissimum L., semen (nasienie lnu zwyczajnego) (3:1) 20g oraz substancje pomocnicze: maść z kwasem borowym 3%: wazelina biała, kwas borowy. Euceryna: cholesterol, parafina stała, lanolina bezwodna, wazelina biała. Lanolina bezwodna.

Działanie

Wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe wchodzące w skład substancji czynnej, poprzez swój udział w metabolizmie lipidów są niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu skóry.

Dawkowanie

Lek Linomag przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę. Zewnętrznie: do tamponów i wcierania. W zależności od rodzaju schorzenia stosować 1-3 razy na dobę. Lekko rozprowadzić cienką warstwę kremu bezpośrednio na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry lub nałożyć grubą warstwę na stosowanym opatrunku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, wyprysk łojotokowy, otwarte rany i krwawienia. Nie należy stosować preparatu u dzieci (ze względu na obecność kwasu borowego). Nie nakładać na błony śluzowe i uszkodzoną skórę. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar