Kategorie

ACATAR

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Acatar Control 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa, roztwór, 15 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Popularne

Acatar Control 0,5 mg/ ml, aerozol do nosa, roztwór, 15 ml

15,09 zł
Acatar Allergy 1 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Acatar Allergy 1 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór, 10 ml

21,39 zł

Acatar

Lek Acatar Control dostępny jako aerozol do nosa posiada substancję aktywną - chlorowodorek oksymetaziliny. Ten związek chemiczny aktywuje receptory adrenergiczne znajdujące się w naczyniach krwionośnych nosa i zatokach przynosowych. Efektem tego pobudzenia jest zmniejszenie obrzęków oraz przekrwienia.

 

Przeciwwskazania do przyjmowania Acatar Control

 

Głównymi przeciwwskazaniami do przyjmowania leków Acatar Control są uczulenia na substancje aktywne lub którykolwiek ze składników leku. Preparatu w aerozolu nie powinno się podawać pacjentom z suchym zapaleniem błon śluzowych nosa.

Jak długo działa lek Acatar?

Spray Acatar działa do 12 godzin, a pierwsze efekty można zaobserwować już po 25 sekundach od aplikacji.

Dawkowanie leku Acatar

Produkt w aerozolu należy dawkować 2-3 razy na dobę. U dzieci między 6 a 12 rokiem życia jedną dawkę leku aplikować 2 razy na dobę.

Zapalenie błon śluzowych nosa

Zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych to częsty problem pojawiający się u większości osób, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Nieżyt nosa zazwyczaj rozpoczyna się od infekcji wirusowej. W drugiej kolejności za zakażenie odpowiedzialne są bakterie z rodzaju Haemofilus influenzae oraz Streptococcus pneumoniae. W początkowej fazie choroby pojawia się wodnista wydzielina z nosa, utrudniająca swobodne oddychanie. Z czasem do objawów może dojść kaszel. W większości przypadków dokuczliwe symptomy ustępują samoistnie po około 7 dniach. W tym czasie zaleca się ich łagodzenie za pomocą leków dostępnych bez recepty, takich jak Acatar Control. Pomaga to w pozbyciu się wydzieliny z górnych dróg oddechowych i ich udrożnieniu. Jeśli dochodzi do zaostrzenia objawów lub pojawia się ropna wydzielina, należy jak najszybciej udać się do lekarza. Może on rozpoznać bakteryjne zakażenie i zalecić wdrożenie antybiotykoterapii.

Filtry

Specjalne oferty
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Wiek
Typ produktu