Mucosolvan Mini 15mg/5ml, syrop dla dzieci powyżej 1 roku życia, 100ml

Mucosolvan Mini 15mg/5ml, syrop dla dzieci powyżej 1 roku życia, 100ml

12,99 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: SANOFI-AVENTIS

Mucosolvan Mini 15mg/5ml, syrop dla dzieci powyżej 1 roku życia, 100ml - opis produktu

Wskazania: produkt należy przyjmować w przypadku ostrych i długotrwałych schorzeń płucnych, którym towarzyszą zaburzenia produkcji śluzu i utrudnienia z jego transportem.
 
Skład: 5ml syropu zawiera 15mg chlorowodorku ambroksolu; ponadto lek zawiera: hydroksyetyloceluloza, sorbitol ciekły niekrystalizujący, glicerol 85%, kwas benzoesowy, acesulfam potasowy, aromat owoców leśnych PHL 132195, aromat waniliowy 201629, woda oczyszczona.
 
Działanie: syrop działający na bazie chlorowodorku ambroksolu doskonale sprawdza się w czasie leczenia schorzeń układu oddechowego przebiegających z zaburzeniami wydzielania śluzu. Preparat charakteryzuje się przede wszystkim właściwościami wykrztuśnymi.
 
Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: 20ml 2 razy na dobę; dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 10ml 2-3 razy na dobę; dzieci od 2. do 6. lat: 5ml 3 razy na dobę; dzieci od 1. roku do 2. lat: 5ml 2 razy na dobę.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na chlorowodorek ambroksolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, pacjenci z nietolerancją fruktozy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.