Kategorie

Nalewka z koszyczka arniki, 100 ml

Cena
10,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Produkt tradycyjnie stosowany w postaci okładów na krwiaki, w skręceniach stłuczeniach, obrzękach, w czyraczności, w stanach zapalnych żył, po ukąszeniach owadów. Po rozcieńczeniu wodą do płukania jamy ustnej w zapaleniu dziąseł i aftach.

Skład

1ml [co odpowiada 0,9g] produktu zawiera 1ml nalewki z Arnica montana L. lub Arnica chamissonis Lss., flos (kwiat arniki) (1:10). Ekstrahent: etanol 70% (V/V). Zawartość etanolu 66-69% (V/V).

Działanie

Przeciwzapalne; przyspiesza wchłanianie podskórnych wylewów, obrzęków pourazowych, wybroczyn.

Dawkowanie

Do okładów nalewkę rozcieńczyć wodą 3-10 krotnie, następnie zwilżyć obficie czystą gazę i przykładać na miejsca chorobowo zmienione. Do płukania jamy ustnej rozcieńczyć 10 krotnie. Nie należy połykać roztworu.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku, jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną. Nie podawać dzieciom do lat 6 do płukania ust ze względu na możliwość połknięcia. Produkt do użytku zewnętrznego. Nie stosować na otwarte rany.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Rejestracja
Lek