Nicorette Fruit 4mg, 20 tabletek do ssania

Nicorette Fruit 4mg, 20 tabletek do ssania

Cena: 14,09 zł

Zamówienia złożone do 15:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: JOHNSON&JOHNSON
Grupa: Nicorette

Nicorette Fruit 4mg, 20 tabletek do ssania - opis produktu

Wskazania: leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez łagodzenie objawów odstawienia nikotyny i głodu nikotynowego u osób palących w wieku 18 lat i starszych. Końcowym celem stosowania jest trwałe zaprzestanie używania wyrobów tytoniowych. W miarę możliwości NICORETTE Fruit stosować w połączeniu z programem wsparcia behawioralnego. Stosowanie u osób palących w wieku 12-17 lat według uznania lekarza.

Skład: 1 tabletka do ssania zawiera: 4mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem), pozostałe składniki: E421, Guma ksantan, Aromat Tutti Frutti, E414, E500(i), E955, E950, E470 b, E464, E171, E460, E555, E433.

Działanie:  łagodzenie głódu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia oraz substancji pomocniczych.

Dawkowanie: tabletkę do ssania należy umieścić w jamie ustnej i poczekać na rozpuszczenie jej i uwolnienie nikotyny, by ta mogła się wchłonąć do organizmu. Prawidłowym sposobem stosowania leku jest umieszczenie jednej tabletki w jamie ustnej i przesuwanie jej od czasu do czasu z jednej strony jamy ustnej na drugą, aż do całkowitego rozpuszczenia. Powinno to potrwać mniej niż 20 minut. Tabletki do ssania nie należy rozgryzać ani połykać w całości. Nie stosować więcej niż 15 tabletek do ssania na dobę.

Rozpocząć terapię od stosowania od 8 do 12 tabletek do ssania na dobę. Gdy tylko pojawi się pragnienie zapalenia papierosa, należy umieścić w jamie ustnej jedną tabletkę do ssania i poczekać, aż się rozpuści. Stosować w ten sposób tabletki do ssania przez maksymalnie 6 tygodni, a następnie stopniowo zmniejszać liczbę tabletek stosowanych w ciągu doby. Gdy stosujesz tylko 1 lub 2 tabletki do ssania na dobę oznacza to, że jesteś wolny od nałogu i możesz zaprzestać stosowania NICORETTE.

Po całkowitym zaprzestaniu palenia możesz czasem odczuwać gwałtowną potrzebę zapalenia papierosa. W takim wypadku można ponownie zastosować tabletkę do ssania.

Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na nikotynę lub którykolwiek z pozostałych składników tabletki do ssania, jeśli pacjent ma mniej niż 12 lat, jeśli pacjent nigdy nie palił.