D-Vitum, witamina D dla niemowląt od 6. miesiąca życia, 600j.m., 30 kapsułek twist-off

D-Vitum, witamina D dla niemowląt od 6. miesiąca życia, 600j.m., 30 kapsułek twist-off

Cena: 18,89 zł

Cena jednostkowa: 6,30 zł za 10 kapsułek
Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny

D-Vitum, witamina D dla niemowląt od 6. miesiąca życia, 600j.m., 30 kapsułek twist-off - opis produktu

D-Vitum 600 j.m. witaminy D DHA, to preparat, który dostarcza kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz witaminę D3. DHA należy do długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. DHA znajduje się w mleku matki, jednak jego ilość może być różna w zależności od spożywanych przez nią pokarmów. Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt do 12 miesiąca życia. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 100 mg DHA dziennie. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Witamina D pomaga też w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu i w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Witamina D przyczynia się także do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Zastosowanie: suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.

Zalecane spożycie: niemowlęta od 6. miesiąca życia i dzieci – 1 kapsułka twist-off dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka, na łyżeczkę lub do pokarmu. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Składniki: olej z mikroalg Schizochytrium sp., olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3). Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera: 250 mg oleju z alg Schizochytrium sp., w tym 100 mg kwasu dokozaheksaenowego (DHA) oraz 15mcg (600 j.m. (300%)*) witaminy D3.

*RWS- Referencyjna Wartość Spożycia.

Ważne wskazówki:
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu.
Chronić przed światłem.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent:
Oleofarm Sp. z o.o,
ul. Mokronoska 8,
52-407 Wrocław.