Olfen 10mg/g, hydrożel, 100g

Olfen 10mg/g, hydrożel, 100g

16,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: TEVA

Olfen 10mg/g, hydrożel, 100g - opis produktu

Wskazania: lek stosowany jest w miejscowym leczeniu: dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, organicznych stanów zapalnych tkanek miękkich. Dorośli (powyżej 18 lat): organicznych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Skład: 1g żelu zawiera: substancję czynną: diklofenak sodowy 10mg oraz substancje pomocnicze: adypinian izopropylu, kwas mlekowy, alkohol izopropylowy, sodu pirosiarczyn, hydroksypropyloceluloza, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Sposób użycia: należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie rozsmarowując, nie wcierać. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo.

Przeciwwskazania: nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża, laktacja. Nie należy stosować leku dłużej niż: u dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat: 14 dni w przypadku urazów mięśni i stawów (skręcenia, nadwyrężenia lub stłuczenia) i zapalenia ścięgien. U dorosłych (powyżej 18 lat): 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, o ile lekarza nie zaleci inaczej. Jeśli ból i obrzęk nie ustępują w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Nie stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak lub którykolwiek z pozostałych składników leku, jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu). Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na płód lub powodować trudności podczas porodu. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży należy stosować tylko na zalecenie lekarza, przy czym zastosowania dawka powinna być możliwe najmniejsza, a czas trwania terapii jak najkrótszy. Lek przenika do mleka kobiet karmiących piersią w niewielkich ilościach. W takim przypadku leku nie należy stosować na okolice piersi karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry.