Otrivin Katar i zatoki 1 mg/ 1 ml, aerozol do nosa, 10 ml

Otrivin Katar i zatoki 1 mg/ 1 ml, aerozol do nosa, 10 ml

Kategorie

Otrivin Katar i zatoki 1 mg/ 1 ml, aerozol do nosa, 10 ml

Cena jednostkowa: 187,90 zł za 100 mililitrów

Cena
18,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Wskazania

Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, katar sienny, katar alergiczny, zapalenie zatok.

Skład

1ml roztworu zawiera ksylometazoliny chlorowodorku oraz: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, disodu edetynian, lewomentol, cyneol (eukaliptol), sorbitol, makrogologlicerolu hydroksystearynian, wodę oczyszczoną.

Działanie

Otrivin menthol jest miejscowo działającym lekiem zmniejszającym przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos, ułatwiając oddychanie. Lek zawiera substancje pomocnicze, takie jak mentol i eukaliptol, które dają na błonach śluzowych uczucie chłodu. Działanie leku Otrivin Menthol rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do dwunastu godzin.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 dawka aerozolu Otrivin Menthol do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 3 razy na dobę do każdego otworu nosowego. Stosowanie leku przez długi okres czasu może skutkować nasileniem objawów blokady nosa. Nie stosować dłużej niż przez 5-7 dni.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, np. usunięcie przysadki lub operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta), jaskra z wąskim kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku), przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku: podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi, choroby serca, nadczynności tarczycy, cukrzycy, rozrostu gruczołu krokowego, łagodnego nowotworu nadnercza, który wytwarza duże ilości adrenaliny i noradrenaliny (guz chromochłonny), przyjmowania niektórych leków przeciwdepresyjnych znanych jako inhibitory monoaminooksydaza (IMAO) lub w przypadku przyjmowania ich w ciągu ostatnich 2 tygodni, podobnie jak inne leki obkurczające błonę śluzową nosa, może powodować bezsenność, zawroty głowy, drżenie, zaburzenia rytmu serca i podwyższone ciśnienie tętnicze, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, nie należy stosować leku w czasie ciąży.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Problem
Typ produktu
lek
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego