Kategorie

Paracetamol Accord 500 mg, 50 tabletek

Cena jednostkowa: 0,80 zł za 10 tabletek

Cena
3,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Paracetamol Accord 500 mg to lek w postaci tabletek zawierający substancję czynną o działaniu uśmierzającym ból oraz obniżającym gorączkę. Paracetamol jest stosowany w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i/ub gorączki u dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 6 lat.

Wskazania

  • Ból o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, w tym ból głowy, migrena, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle reumatyczne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle zębów.
  • Gorączka, w tym w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Skład

1 tabletka zawiera:

  • substancję czynną: paracetamol 500 mg,
  • substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat (>55 kg masy ciała): 1 lub 2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu), jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek (3000 mg paracetamolu) w ciągu 24 godzin.
  • Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30 kg): 1/2 tabletki (250 mg paracetamolu), maksymalnie od 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin (tabletkę można podzielić na równe dawki).
  • Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40 kg): 1 tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin.
  • Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55 kg): 1 tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin.
  • Najmniejsza liczba dawek podawanych na dzień jest przeznaczona dla młodszych dzieci w danej grupie.
  • Tabletkę należy połykać w całości, popijając dużą ilością wody.
  • Ewentualnie, można rozpuścić tabletkę w dużej ilości wody, dobrze wymieszać i wypić.
  • Pomiędzy dwoma kolejnymi dawkami należy zachować minimum 4-godzinny odstęp.

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia dawki pominiętej. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, objawy nasilą się lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania leku należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku wymienionych w punkcie 6.
  • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przechowywanie

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane

Lek Paracetamol Accard jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.  

Działania niepożądane występujące rzadko (1 do 10 pacjentów na 10 000): 

  • niektóre choroby krwi, w tym: agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia) i zaburzenia komórek macierzystych (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku kostnym)., 
  • reakcje alergiczne, 
  • depresja, dezorientacja, omamy, 
  • drżenie, bóle głowy, zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, 
  • zaburzenia widzenia, 
  • obrzęk (nieprawidłowe nagromadzenie płynu pod skórą), 
  • ból brzucha, krwawienie z jelit lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty, 
  • zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby (obumieranie komórek wątrobowych), 
  • wysypka, świąd, nadmierne pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka. 

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mniej niż 1 pacjenta na 10 000): 

  • pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek), 
  • reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja (należy natychmiast przerwać leczenie w przypadku pojawienia się objawów), 
  • niski poziom glukozy we krwi, 
  • hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby przez substancje chemiczne), 
  • mętny mocz i zaburzenia nerek, 
  • skurcz oskrzeli (trudności w oddychaniu) u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne, 
  • krwiomocz, bezmocz. 

Działania niepożądane o nieznanej częstości (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): 

  • ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka charakteryzująca się obecnością licznych, małych, głównie niepęcherzykowych, jałowych krost), 
  • ciężka wysypka lub złuszczanie się skóry, 
  • zespół Stevensa-Johnsona, 
  • zaczerwienienie skóry, pęcherze lub wysypka spowodowana przyjęciem paracetamolu. 

Po zaprzestaniu przyjmowania leku objawy niepożądane powinny ustąpić, jednak jeżeli którykolwiek z nich ulegnie nasileniu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę. 

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych wydawanych bez recepty. 
  • Nie należy stosować leku Paracetamol Accord w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol. 
  • Należy omówić stosowanie leku Paracetamol Accord z lekarzem w przypadku przyjmowania jednego z następujących leków: 
    • metoklopramidu lub domperidonu (leki stosowane w leczeniu nudności i wymiotów), 
    • kolestyraminy (stosowana w celu obniżenia poziomu cholesterolu), 
    • warfaryny i innych pochodnych kumaryny (leki stosowane w celu rozrzedzenia krwi), szczególnie w przypadku, gdy konieczne jest codzienne przyjmowanie paracetamolu przez dłuższy czas, 
    • salicylamidu (środek przeciwbólowy), 
    • probenecydu (stosowany w leczeniu dny moczanowej), 
    • izoniazydu i ryfampicyny (stosowane w leczeniu gruźlicy), 
    • lamotryginy lub fenytoiny (stosowane w leczeniu padaczki), 
      • barbituranów lub karbamazepiny (leki powodujące rozluźnienie i senność), 
    • ziela dziurawca (stosowane w leczeniu depresji), 
    • chloramfenikolu (antybiotyk), 
    • zydowudyny (stosowana w leczeniu AIDS). 
  • Jeśli pacjent planuje jakiekolwiek badania laboratoryjne (badania krwi, analiza moczu, testy skórne, itp.), należy poinformować lekarza o przyjmowaniu tego leku, ponieważ może mieć wpływ na wyniki tych badań. 
  • Nie należy spożywać dużych ilości alkoholu podczas przyjmowania leku Paracetamol Accord. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku Paracetamol Accord należy omówić to z lekarzem w przypadku, gdy pacjent: 
    • przyjmuje inne leki zawierające paracetamol, ponieważ może to prowadzić do poważnego uszkodzenia wątroby, 
      • ma stwierdzoną chorobę nerek lub wątroby (w tym zespół Gilberta lub ostre zapalenie wątroby), 
    • ma stwierdzony niedobór enzymu o dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, 
    • cierpi na niedokrwistość hemolityczną (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych), 
    • regularnie spożywa duże ilości alkoholu, 
    • chorujący na astmę ma nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, 
    • jest odwodniony lub długotrwale niedożywiony.
  • W przypadku wysokiej gorączki, objawów wtórnego zakażenia lub utrzymywania się objawów przez okres dłuższy niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 
  • Bólu głowy spowodowanego nadużywaniem leków przeciwbólowych nie należy leczyć przez zwiększanie dawki (w takim przypadku przed przyjęciem leków przeciwbólowych należy skonsultować się z lekarzem).
     

Ciąża

  • Lek Paracetamol Accord można podawać kobietom w ciąży, o ile jest to konieczne.
  • Należy stosować możliwie najmniejszą dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas.
  • Jeżeli ból nie zostanie złagodzony lub gorączka się nie obniży lub jeżeli konieczne będzie zwiększenie częstości przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.
     

Karmienie piersią

  • Chociaż paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki, nie ma jakiegokolwiek działania niepożądanego na dziecko karmione piersią.
  • W przypadku długotrwałego stosowania należy zachować ostrożność.
     

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

  • Paracetamol nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu