Paracetamol Farmina 500 mg, czopki, 10 sztuk

Paracetamol Farmina 500 mg, czopki, 10 sztuk

Kategorie

Paracetamol Farmina 500 mg, czopki, 10 sztuk

Cena jednostkowa: 0,58 zł za 1 sztukę

Cena
5,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Paracetamol Farmina działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka. Podanie doodbytnicze daje pewność dopasowania właściwej dawki leku, a w przypadku wymiotów jest to najlepsza droga podania. 

Wskazania

Ból różnego pochodzenia:

  • ból głowy,
  • ból zębów,
  • bóle mięśniowe,
  • stawowe i kostne,
  • bolesne miesiączkowanie,
  • ból po zabiegu chirurgicznym lub stomatologicznym,
  • leczenie objawowe przeziębienia i grypy,
  • obniżenie gorączki przy różnych infekcjach,
  • po szczepieniach.

Skład

1 czopek zawiera:

  • substancję czynną: paracetamol 500 mg,
  • substancje pomocnicze: tłuszcz stały.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

  • Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: 1 do 2 czopków co 4 do 6 godzin.
  • Stosowanie u dzieci i młodzieży: lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka.
  • Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 4 g na dobę, uwzględniając wszystkie leki zawierające paracetamol.
  • Lek Paracetamol Farmina 500 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego.
  • Jednorazowo zaleca się stosować 10 mg do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka.
  • Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.
  • Od 33,3 kg do 50 kg (od około 10 do 13 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę.
  • Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały).
  • Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.
  • Choroba alkoholowa.
  • Nie należy stosować innych leków zawierających paracetamol.

Przechowywanie

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym miejscu.
  • Nie należy narażać produktu na bezpośrednie działanie źródeł ciepła.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Paracetamol i niezwłocznie poradzić się lekarza, jeżeli wystąpią objawy takie jak: obrzęk języka lub gardła, twarzy, trudności w połykaniu, trudności z oddychaniem oraz czerwone, swędzące zmiany skórne. Są to objawy reakcji nadwrażliwości (ciężkiego uczulenia) na lek.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

  • W szczególności należy poinformować lekarza o stosowaniu leków wymienionych poniżej:
    • inhibitory monoaminooksydazy (MAO) stosowane m.in. w depresji i chorobie Parkinsona. Równoczesne stosowanie tych leków z paracetamolem może powodować wysoką gorączkę i stan pobudzenia. Lek Paracetamol można zastosować nie wcześniej niż po 14 dniach po zaprzestaniu stosowania inhibitora MAO. Przerwa między zaprzestaniem przyjmowania paracetamolu a rozpoczęciem leczenia inhibitorem MAO musi trwać co najmniej 7 dni,
  • leki, które mogą zaburzać czynność wątroby, takie jak:
    • leki nasenne, przeciwpadaczkowe (na przykład: fenobarbital, fenytoina, karbamazepina),
    • ryfampicyna (antybiotyk),
    • doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, gdyż paracetamol nasila działanie tych leków, co zwiększa ryzyko krwawień,
    • salicylamid (stosowany w gorączce i łagodnym bólu), ponieważ może opóźniać wydalanie paracetamolu z organizmu,
    • inne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe (na przykład: kwas acetylosalicylowy, ibuprofen), gdyż stosowane jednocześnie z paracetamolem zwiększają ryzyko zaburzenia czynności nerek,
    • kofeina, gdyż nasila działanie paracetamolu.

Poinformuj lekarza, gdy:

  • masz nadwrażliwość na lek, choroby nerek i/lub wątroby, astmę oskrzelową.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Należy stosować przy wysokiej temperaturze, przeziębieniu oraz po szczepieniach.
  • Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego.
  • W ciąży i okresie karmienia piersią stosować krótkotrwale jedynie w przypadku konieczności.

Podmiot odpowiedzialny

Farmina Sp. z o.o.
ul. Lipska 44
30-721 Kraków

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego