Kategorie

Pirolam 10mg/ g, żel, 20 g

Cena
14,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

W leczeniu grzybic skóry gładkiej, skóry owłosionej, grzybic stóp, grzybic podudzi.

Skład

1 żel zawiera: substancje czynne: 10mg cyklopiroksu z olaminą oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, glicerol, karbomer, trolamina, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwgrzybicze, przeciwzapalne.

Dawkowanie

U dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat: lek stosuje się miejscowo na skórę. Zwykle lek Pirolam stosuje się 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo skórę, lekko wcierając lub pozostawiając do wyschnięcia. Leczenie należy prowadzić aż do ustąpienia objawów chorobowych. Optymalny czas leczenia wynosi 3 tygodnie. Aby zapobiec nawrotowi choroby, zaleca się kontynuowanie leczenia przez okres 10 dni po ustąpieniu zmian chorobowych. Jeśli objawy nie ustąpią po 4 tygodniach leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na cyklopiroks z olaminą lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli pacjent ma grzybicze zakażenie oka, okolic oczu lub pochwy, u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 6 lat. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz zadecyduje, że nie jest to bezwzglęgnie konieczne.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.