Procto-Glyvenol 400mg+40mg, 10 czopków

Procto-Glyvenol 400mg+40mg, 10 czopków

19,69 Cena brutto
Wysyłamy w 1-2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: RECORDATI

Procto-Glyvenol 400mg+40mg, 10 czopków - opis produktu

Wskazania: Procto-glyvenol czopki to preparat polecany do leczenia zewnętrznych oraz wewnętrznych żylaków odbytu.
 
Skład: 1 czopek zawiera: tribenozyd 400mg, lidokaina 40mg. Inne składniki leku to: tłuszcz (Witepsol E85) i tłuszcz (Witepsol W35).
 
Działanie: przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe oraz przeciwświądowe. Preparat dodatkowo skutecznie przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego oraz zwalcza objawy towarzyszące żylakom odbytu.
 
Dawkowanie: doodbytniczo: 1 czopek rano oraz wieczorem. Po złagodzeniu objawów można zmniejszyć dawkę - 1 czopek na dobę.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Produkt nie powinien być stosowany u dzieci.

Procto-glyvenol czopki

Hemoroidy to struktury naczyniowe wypełnione krwią, uszczelniające kanał odbytu i kontrolujące wydalanie. Jeśli dojdzie do stanu zapalnego, wtedy guzki ulegają nadmiernemu rozciągnięciu. Nie są wówczas w stanie opróżnić się z zalegającej w nich krwi. W efekcie powstaje ból, świąd i dyskomfort podczas siedzenia.

Skąd się to bierze?

Siedzący tryb życia, stres, pośpiech, brak ruchu, dieta uboga w błonnik to główne przyczyny zachorowań. Co więcej, na stan zapalny hemoroidów cierpią też te osoby, u których może wystąpić większe ciśnienie w jamie brzusznej, czyli między innymi kobiety w ciąży oraz ludzie obciążeni genetycznie. Zdarza się, że zapalenie rozwinie się u osób z nadmierną tuszą oraz po operacjach okolic krocza. Szczególnie narażone są także kobiety, które urodziły kilkoro dzieci.

Zapobieganie

Przede wszystkim należy zmienić tryb życia. Więcej ruchu i pełnowartościowa, zbilansowana dieta to podstawa. Nie można zapominać o błonniku, który pobudza jelita do pracy, pomagając uniknąć zaparć, które rozogniają stan zapalny i tym samym powodują ból. Istotne jest także spożywanie odpowiedniej ilości wody.

Preparaty z apteki – bez recepty

Można wyróżnić wśród nich między innymi maści, czopki oraz pianki.

Procto-glyvenol czopki jest preparatem przeznaczonym do miejscowego leczenia zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów. Praktycznie nie wywiera działania ogólnoustrojowego. Lek stosuje się wedle wskazówek z ulotki, aż do ustąpienia ostrych objawów.

Substancje czynne w Procto-glyvenol czopki

Tribenozyd (łac. Tribenosidum) to substancja działająca czynnie, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwświądowo, a także zabezpieczająca przed uszkodzeniem śródbłonka naczyniowego. Dzięki niej zmniejsza się przepuszczalność naczyń krwionośnych i poprawia się ich napięcie. Stają się również bardziej elastyczne.

Lidokaina – to substancja wykazująca działanie znieczulające o budowie amidowej. Jej działanie polega na hamowaniu i przewodzeniu impulsów nerwowych, a ściślej rzecz ujmując, blokowaniu kanałów sodowych w błonach komórek nerwowych (oddziaływanie na nerwy czuciowe i zakończenia nerwowe). Należy do leków o tzw. szybkim początku działania. Łagodzi świąd, pieczenie i ból powstałe na skutek żylaków odbytu. Lidokainę podaje się jedynie pozajelitowo.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Lek Procto-glyvenol czopki nie powinien być stosowany u osób z nadwrażliwością na którykolwiek składnik preparatu. Przy ciężkich schorzeniach wątroby należy przed rozpoczęciem kuracji zwrócić się do lekarza. Medycznej porady powinny zasięgnąć także kobiety karmiące, w ciąży lub planujące ją. Czopki nie są przeznaczone do leczenia dzieci, ponieważ nieznane są dane nt. bezpieczeństwa stosowania ich w tej grupie wiekowej.