Kategorie

Procto-Hemolan (50 mg + 20 mg)/ g, krem doodbytniczy, 20 g

Cena
19,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Procto-Hemolan, krem doodbytniczy to lek na hemoroidy, który leczy i łagodzi objawy spowodowane żylakami odbytu (ból, pieczenie, swędzenie i napięcie skóry). W swoim składzie zawiera lidokainę, która działa silnie znieczulająco, dzięki czemu bardzo szybko łagodzi najbardziej dokuczliwe objawy: ból, pieczenie i swędzenie. Tribenozyd zmniejsza stan zapalny obecny przy hemoroidach, ogranicza przepuszczalność naczyń krwionośnych i wpływa na poprawę napięcia ściany naczyniowej. W niewielkim stopniu przeciwdziała także zakrzepom. W ten sposób zwalcza przyczyny dolegliwości i zabezpiecza przed ich ponownym wystąpieniem. Substancje zawarte w kremie działają miejscowo i nie uwalniają się do krążenia ogólnego.

Wskazania

Zewnętrzne i wewnętrzne żylaki odbytu.

Skład

1g kremu zawiera:

 • substancje czynne: tribenozyd 50mg, chlorowodorek lidokainy 20mg,
 • substancje pomocnicze: alkohol cetylowy, kwas stearynowy, parafina ciekła, izopropylu palmitynian, makrogolu eter cetostearylowy, sorbitanu stearynian, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sorbitol, ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona.

Działanie

Lecznicze i łagodzące na objawy spowodowane żylakami odbytu (pieczenie, swędzenie, ból, napięcie skóry).

Dawkowanie

 • Lek stosować doodbytniczo. Za pomocą dołączonego do opakowania aplikatora należy nałożyć krem w ilości ok. 1cm na chorobowo zmienione miejsce. Stosować 2 razy na dobę, rano i wieczorem. Po ustąpieniu ostrych objawów lek można stosować 1 raz na dobę. Przystępując do aplikacji kremu należy dokładnie umyć okolice odbytu.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza czy farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
W razie zastosowania większej dawki leku niż zalecana, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub farmaceuta. Nie są znane przypadki przedawkowania.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy kontynuować leczenie zgodnie ze sposobem dawkowania. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, a w szczególności w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na środki znieczulające do miejscowego stosowania (wykorzystywane np. w stomatologii do znieczuleń).

Przechowywanie

 • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
 • Nie zamrażać
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na tubie i na pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Działania niepożądane

 • Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
 • W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy odstawić leki poradzić się lekarza.

Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10000):

 • uczucie lekkiego pieczenia,
 • ból,
 • nasilona perystaltyka jelit.

Interakcje

 • Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta aktualnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent ma zamiar stosować.
 • Nie są znane przypadki wzajemnego oddziaływania między podawanym doodbytniczo lekiem ProctoHemolan, a innymi lekami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przed rozpoczęciem stosowania leku Procto-Hemolan należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
 • Jeśli po 7 dniach aplikowania leku nie zaobserwowano poprawy bądź objawy choroby zaostrzyły się, należy skonsultować się z lekarzem w celu określenia przyczyny schorzenia.
 • Podczas stosowania tego leku należy dbać o higienę osobistą w okolicy odbytu i zapobiegać zaburzeniom wypróżniania.
 • Procto-Hemolan zawiera alkohol cetylowy, parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu. Alkohol cetylowy może wywoływać miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ciąża i karmienie piersią:

 • jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, bądź podejrzewa, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko przed zastosowaniem tego leku, powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

 • brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek