Kategorie

NEURON

Znalezione produkty: 2
Sortowanie:
Sortuj według
Marcin II, aparat korekcyjny na dzień, 2 kliny + 2 kołeczki - miniaturka zdjęcia produktu

Marcin II, aparat korekcyjny na dzień, 2 kliny + 2 kołeczki

18,89 zł
Marcin I, aparat korekcyjny na haluksy, na noc, 2 sztuki - miniaturka zdjęcia produktu

Marcin I, aparat korekcyjny na haluksy, na noc, 2 sztuki

32,39 zł

Neuron – sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny

Neuron to polski producent artykułów przeznaczonych do rehabilitacji oraz leczenia dolegliwości ortopedycznych. Neuron działa na rynku specjalistycznych produktów medycznych od ponad 30 lat. Została założona przez magistra rehabilitacji, Jacka Jędrzejczaka, w 1985 roku. Firma współpracuje z wieloma specjalistycznymi podmiotami: hurtowniami, placówkami medycznymi, gabinetami rehabilitacyjnymi i kosmetycznymi. W ofercie producenta można znaleźć aparaty korekcyjne na haluksy, produkty przeciwodleżynowe oraz opaski na oczy. Firma zajmuje się także adaptacją pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wypożyczalnią specjalistycznego sprzętu medycznego oraz doradztwem w zakresie rehabilitacji.

Przyczyny powstawania haluksów

Haluksy (inaczej nazywane także paluchem koślawym) to choroba zwyrodnieniowa stawów, która powoduje stopniową deformację stopy. Główną przyczyną ich powstawania jest źle dobrane obuwie. Pierwsze objawy, które mogą świadczyć o rozwoju choroby, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, odciski czy ból w śródstopiu, często są bagatelizowane. Następnie pojawia się niewielkie wybrzuszenie w okolicy dużego palca oraz ból i trudności z chodzeniem.

Problem z haluksami dotyczy przede wszystkim kobiet, które regularnie noszą buty na wysokim obcasie. Nieprawidłowe ułożenie stopy powoduje nierównomierne rozkładanie się ciężaru ciała i osłabienie mięśni. Przyczyn powstawania haluksów jest jednak więcej. Na rozwój choroby szczególnie narażone są osoby zmagające się z nadwagą lub otyłością oraz wykonujące pracę w pozycji stojącej (np. kelnerzy czy fryzjerzy). Haluksy w zaawansowanym stadium nie tylko utrudniają chodzenie i wykonywanie codziennych czynności, ale powodują deformację stopy. Osoby zmagające się z tym schorzeniem często rezygnują z noszenia ulubionego obuwia z odkrytymi palcami i piętami.

Jak leczyć haluksy?

Jak zminimalizować ryzyko powstawania haluksów? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, czy obuwie, które nosimy, jest wygodne i dopasowane do stopy. Haluksy można leczyć operacyjnie i nieoperacyjnie w zależności od stadium zaawansowania. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany w obrębie dużego palca u stopy, skonsultuj się z lekarzem (ortopedą lub podologiem), który oceni, czy problem jest już na tyle duży, że kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, czy możliwe jest leczenie zachowawcze np. za pomocą specjalnych aparatów korekcyjnych.

Neuron – opatentowane aparaty korekcyjne na haluksy

Innowacyjny aparat korekcyjny na haluksy, który znajdziesz w naszej aptece internetowej, skutecznie zabezpiecza palce przed nachodzeniem na siebie. Wystarczy umieścić go między pierwszym a drugim palcem stopy. To bezpieczne, wygodne i dyskretne rozwiązanie, które pozwala skutecznie walczyć z postępującą chorobą zwyrodnieniową. Aparat korekcyjny Marcin na haluksy od firmy Neuron został doceniony przez użytkowników i wyróżniony Laurem Konsumenta. Produkty Neuron, które znajdziesz w naszej aptece internetowej, są przeznaczone do noszenia zarówno w ciągu dnia, jak i podczas nocnego odpoczynku. Aparaty korekcyjne są polecane także jako element rehabilitacji po leczeniu operacyjnym.

Produkty Neuron w aptece Gemini

W naszej aptece internetowej znajdziesz specjalistyczne produkty, które leczą haluksy i zapobiegają rozwojowi choroby. Akcesoria medyczne i rehabilitacyjne od zaufanych producentów możesz zamówić online. Zakupy przez Internet są szybkie, bezpieczne i wygodne.

Filtry

Cena
-
Problem
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego