Pyrosal 1g/10g, syrop, 125g

Pyrosal 1g/10g, syrop, 125g

10,87 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Grupa: Pyrosal

Pyrosal 1g/10g, syrop, 125g - opis produktu

Wskazania: pomocniczo w stanach gorączkowych w przebiegu stanów zapalnych, głownie górnych dróg oddechowych.
 
Skład: 100g syropu zawiera: substancję czynna: wyciąg płynny (1:1) z liścia podbiału, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy, kory wierzby (25/30/30/15) - 10g, substancja pomocnicze: sacharoza, koncentrat z porzeczki, kondensat aromatu soku z porzeczki, woda oczyszczona.
 
Działanie: przeciwgorączkowe, napotne i przeciwzapalne. Wyciąg z liści podbiału, zawierający śluz, ułatwia odkrztuszanie.
 
Dawkowanie: lek stosować doustnie:
- dzieci w wieku od 3. do 4. lat: po konsultacji z lekarzem, 5ml (1 łyżeczka do herbaty) 4 razy na dobę. Syrop można rozcienczyc w niewielkiej ilości przegotowanej wody;
- dzieci w wieku od 4. do 12. lat: 15ml syropu (1 łyżka stołowa) 3 razy na dobę;
- młodzież powyżej 12. lat i osoby dorosłe: 30ml (2 łyżki stołowe) 3 razy na dobę.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu. Leku nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem. Lek zawiera sacharozę i etanol.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.