Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Ranigast SOS, 12 tabletek do ssania

Cena jednostkowa: 7,33 zł za 10 tabletek
Cena
8,79 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych

Opis produktu

Ranigast S-O-S jest wyrobem medycznym, który zmniejsza dolegliwości związane z refluksem żołądkowo-przełykowym takie jak zgaga i ból w nadbrzuszu. Dodatkowo łagodzi nadkwaśność i chroni śluzówkę żołądka. Sole zobojętniające zawarte w produkcie (węglan i wodorowęglan) umożliwiają wyrównanie kwasoty soku żołądkowego, chroniąc przed wystąpieniem uczucia pieczenia, bólu w nadbrzuszu i niestrawności. Natomiast alginiany, występujące w postaci włókien, w reakcji z kwaśnym środowiskiem żołądka, ulegają żelifikacji, tworząc warstwę ochronną śluzówki żołądka, co obniża częstotliwość refluksu. Produkt zawiera połączenie kilku substancji działających synergistycznie w środowisku żołądka, niezależnie od zasadniczej przyczyny problemu. Ranigast S-O-S może być stosowany wspomagająco przy leczeniu zapalenia żołądka. Zawarte w produkcie substancje zobojętniające charakteryzują się szybkim działaniem neutralizującym kwasotę soku żołądkowego.
 

Zastosowanie

Łagodzenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego takich jak zgaga oraz ból w nadbrzuszu.
 

Sposób użycia

Dorośli w młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabletki po głównym posiłku, w razie potrzeby popić wodą. Dzieci od 6 do 12 lat: 1 tabletka po głównym posiłku, w razie potrzeby popić wodą. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
 

Składniki

Alginian sodu 200mg, kwas alginowy 50mg, wodorowęglan sodu 80mg, węglan wapnia 140mg, substancje pomocnicze: mannitol, sukraloza, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, behenian glicerolu, wyciąg z imbiru, olejek eteryczny z imbiru, aromaty: cytrynowy, miętowy.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu medycznego.
Przeciwwskazaniem do stosowania produktu są przewlekłe zaparcia lub biegunki, choroby nerek i przewlekła niewydolność serca.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Zastosowanie większej ilości produktu może prowadzić do wystąpienia zaparcia lub przemijającej biegunki.

Ważne wskazówki

Przed zastosowaniem produktu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.
Preparatu nie należy stosować nieprzerwanie dłużej niż 30 dni. W przypadku potrzeby dłuższego stosowania zaleca się konsultację z lekarzem.
Produkt należy przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w suchym miejscu, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła lub światła.

Ostrzeżenia

Ranigast S-O-S zasadniczo jest przeznaczony do stosowania u osób powyżej 18. roku życia. Okazjonalnie może być stosowany u młodzieży i dzieci od lat 6, przy czym u dzieci w wieku 6-12 lat dawkę należy zmniejszyć o połowę i stosować produkt zgodnie z zaleceniami.
Wyrób medyczny może opóźniać lub ograniczać wchłanianie innych jednocześnie podawanych substancji i leków. Zaleca się zachowanie co najmniej 2 godzin odstępu pomiędzy przyjęciem wyrobu medycznego Ranigst S-O-S, a zastosowaniem suplementów diety, preparatów ziołowych i homeopatycznych.
Nie używać jeżeli opakowanie jest uszkodzone.
 

Producent

Z.F. Polpharma S.A.
ul. Pelpińska 19
83-200 Starogard Gdański

Cechy produktu