Kategorie

Septolete D 1 mg, bez cukru, 30 pastylek

Cena
10,79 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Pomocniczo w objawach stanów zapalnych spowodowanych zakażeniami bakteryjnymi jamy ustnej i gardła: ból gardła, chrypka, nieświeży oddech, zapalenie dziąseł.

Skład

1 pastylka zawiera: substancje czynne: chlorek benzalkoniowy 1mg; mentol 1,2mg; olejek z mięty pieprzowej 1mg; olejek eukaliptusowy 0,6mg; tymol 0,6mg oraz substancje pomocnicze: maltitol, maltitol ciekły, glicerol, olej rycynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek (E 171), Capol 600, powidon, żółcień chinolinowa (E104).

Działanie

Odkażające i łagodnie znieczulające w chorobach jamy ustnej i gardła. 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat ssać 6-8 pastylek na dobę. Dzieci w wieku powyżej 10 lat ssać do 6 pastylek na dobę. Dzieci w wieku powyżej 4 lat ssać do 4 pastylek na dobę. Pastylki należy ssać co 2-3 godziny. Nie zaleca się stosowania leku Septolete D u dzieci w wieku do 4 lat. Pastylek nie należy rozgryzać ani połykać. Pastylek nie powinno się stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub w czasie posiłku.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie należy przyjmować pastylek jednocześnie z mlekiem, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.