Kategorie

Smecta 3 g, smak pomarańczowo-waniliowy, 10 saszetek

Cena
8,69 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Leczenie ostrej biegunki u dorosłych i dzieci, leczenie przewlekłej biegunki u dorosłych.

Skład

1 saszetka zawiera: substancja czynna: diosmektyt 3g oraz substancje pomocnicze: glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat waniliowy, aromat pomarańczowy.

Działanie

Przeciwbiegunkowe, powlekające na błonę śluzową przewodu pokarmowego, zwiększa wytrzymałość warstwy śluzu pokrywającego błonę śluzową na czynniki drażniące, ochrania błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Dorośli: zwykle podaje się 3 saszetki na dobę. Dzieci: dawkowanie leku u dzieci powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem. W wieku poniżej 1 roku życia: 1 saszetka na dobę. W wieku od 1 do 2 lat: 1 do 2 saszetek na dobę. W wieku powyżej 2 lat: 2 do 3 saszetek na dobę. Zawartość każdej saszetki należy rozpuścić w 50 ml wody i podawać małymi porcjami w ciągu dnia. Można też podawać z półpłynnymi pokarmami.

Przeciwwskazania

Nie stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na diosmektyl lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Nie poleca się stosowania żadnych innych leków w połączeniu z lekiem Smecta. Jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Kobiety w ciąży, karmiące lub planujące ciążę powinny poradzić się lekarza, lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Problem
Rejestracja
Lek