Kategorie

Sutricon, plastry silikonowe na blizny 5 cm x 30 cm, 5 sztuk

Cena jednostkowa: 18,90 zł za 1 sztukę

Cena
94,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Sutricon to silikonowe plastry na blizny stanowiące innowacyjne rozwiązanie w profilaktyce oraz leczeniu blizn o różnym pochodzeniu. Plastry są wykonane z folii poliuretanowej oraz specjalnej warstwy żelu silikonowego - taki dobór składników zapewnia pełną biokompatybilność. Produkt skutecznie zmniejsza widoczność blizn, a także poprawia ich wygląd - w rezultacie blizny stają się jaśniejsze i wygładzone. Plastry można stosować na blizny pooperacyjne, poparzeniowe, pourazowe oraz inne. Zalecane są także w leczeniu bliznowców oraz tak zwanych blizn przerostowych. W opakowaniu znajduje się 5 plastrów (5cmx30cm).
 
Silikonowe plastry Sutricon na blizny są rekomendowane przez Międzynarodowy Zespół Ekspertów ds. Leczenia Blizn. Można je stosować na wszystkie powierzchnie skóry. Są bezwonne i nie pozostawiają śladów na ubraniach.

Zastosowanie

Do stosowania: podczas leczenia różnych rodzajów blizn: pooperacyjnych, pooparzeniowych, po cesarskim cięciu, pourazowych i innych, w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu, w zmniejszaniu widoczności blizn świeżych i dojrzałych (powstałych nawet przed 10 laty), dla dzieci (już od 6 miesiąca życia) i dorosłych.

Sposób użycia

Można stosować od razu po zdjęciu szwów lub po zamknięciu rany. Przed użyciem należy dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. W celu dopasowania wielkości plastra do powierzchni blizny, możliwe jest jego docięcie w dowolny sposób. Plaster należy zmieniać średnio co 3- 5 dni, jednak najlepsze efekty uzyskuje się, wymieniając plaster co 24 godziny. Długość terapii jest indywidualna i zależy od wielu czynników m.in. wielkości i rodzaju blizny, wieku czy uwarunkowań genetycznych. Pierwsze efekty stosowania plastrów mogą być widoczne już po miesiącu, jednak pełna kuracja powinna trwać: minimum 3 miesiące w przypadku blizn świeżych; minimum 6 miesięcy w przypadku blizn starszych. Przy skłonnościach do nieprawidłowego bliznowacenia, zaleca się stosowanie plastrów przez cały okres przebudowy blizny, nawet do 1 roku.

Składniki

Żel silikonowy 200g/mkw, elastyczna siatka poliuretanowa o grubości zaledwie 50µm.

Ważne wskazówki

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dodatkowe informacje

* Do wyczerpania zapasów wydawany jest produkt w starej szacie graficznej.

Producent

Verco S.A.
ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
01-015 Warszawa

Cechy produktu

Postać
Sposób aplikacji
Problem
Rejestracja