SUTRICON RT, żel do leczenia blizn oraz w zapobieganiu odczynom skórnym po radioterapii, 200ml

SUTRICON RT, żel do leczenia blizn oraz w zapobieganiu odczynom skórnym po radioterapii, 200ml

ostatnia cena sprzedaży

Cena: 175,99 zł

Cena jednostkowa: 88,00 zł za 100 ml
Chwilowo niedostępny
Sprawdź podobne
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: VERCO

SUTRICON RT, żel do leczenia blizn oraz w zapobieganiu odczynom skórnym po radioterapii, 200ml - opis produktu

Sutricon RT jest stosowany miejscowo w leczeniu blizn przerostowych i bliznowców (keloidów), w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych oraz w celu łagodzenia objawów związanych z bliznami, a także w zapobieganiu i łagodzeniu odczynów skórnych po radioterapii. Jego działanie jest oparte na wyjątkowych właściwościach żeli silikonowego. Po szybkim wyschnięciu żel tworzy elastyczną, niewidoczną powłokę, która utrzymuje odpowiedni stopień nawilżenia skóry i chroni ja przed czynnikami zewnętrznymi. Pozostawia na skórze efekt matowego wykończenia. Sutricon RT żel zapobiega odczynom skórnym po radioterapii. 

Zastosowanie: poprawa wyglądu, zmniejszeni i rozjaśnienie blizn (świeżych, jak i starych) po zabiegach chirurgicznych, urazach skórnych, po oparzeniach czy rozstępów skórnych. Łagodzenie świądu, niwelowanie uczucia napięcia.

Sposób użycia: stosowanie w leczeniu blizn przerostowych i bliznowców (keloidów), w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych oraz w celu łagodzenia objawów związanych z bliznami: po całkowitym zagojeniu rany i po zdjęciu szwów. Na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię blizny nanieś niewielką ilość preparatu i masuj ją kolistymi ruchami przez około 2-3 min. Rozcieraj bliznę, lekko uciskając ją opuszkami palców. Zaleca się stosowanie wyrobu minimum dwa razy dziennie. Stosowanie w zapobieganiu i łagodzeniu odczynów skórnych po radioterapii: powinno rozpocząć się już od pierwszego zabiegu radioterapii. Po wykonanym zabiegu radioterapii, na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię skóry nanieś niewielką ilość preparatu i rozsmaruj na całej powierzchni. Stosuj minimum 2 razy dziennie. Kontynuuj stosowanie do 2 tygodni po zakończonym cyklu radioterapii.

Składniki: polisiloksany, dwutlenek krzemu.

Przeciwwskazania: żel przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, miejscowo na skórę. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej przerwij stosowanie wyrobu i skontaktuj się z lekarzem. Nie stosuj na otwarte, niezagojone rany, uszkodzoną skórę i błony śluzowe. Nie stosuj, jeśli na skórze w okolicach blizny występują odczyny alergiczne lub inne zmiany chorobowe. Nie stosuj w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników żelu.

Producent:
Verco S.A.
ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
01-015 Warszawa