Termometr szklany, bezrtęciowy, klasyczny, Hydrex, z lupą

Termometr szklany, bezrtęciowy, klasyczny, Hydrex, z lupą

Cena: 24,99 zł

Cena jednostkowa: 24,99 zł za 1 sztukę
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny inny
Producent: HYDREX

Termometr szklany, bezrtęciowy, klasyczny, Hydrex, z lupą - opis produktu

Termometr klasyczny to szklany termometr medyczny przeznaczony do pomiaru temperatury ciała. Ciecz pomiarowa termometru nie zawiera rtęci, tylko płynny stop metali galu, indu, cynku i cyny. Ciecz ta jest całkowicie nietoksyczna i przyjazna dla środowiska. Etui z efektem lupy ułatwia odczyt temperatury.

Zastosowanie: do pomiaru temperatury ciała.

Sposób użycia: wyczyść i zdezynfekuj termometr bezpośrednio przed i po użyciu. Przed pomiarem temperatury sprawdź, czy słupek z cieczą znajduje się poniżej 36°C.Wybierz sposób pomiaru (pod pachą, w ustach lub w odbycie) i umieść odpowiednio termometr w wybranym miejscu. Temperaturę mierz 8 min. Po tym czasie ciecz pomiarowa wskaże zmierzoną temperaturę ciała na skali pomiarowej. Odczytaj temperaturę delikatnie obracając termometr w obie strony. Umieszczenie termometru w etui z efektem lupy ułatwia odczyt temperatury. Po zmierzeniu temperatury, ciecz pomiarową ponownie sprowadź poniżej 36°C. W tym celu mocno chwyć termometr i kilkukrotnie strząśnij, wykonując energiczne ruchy przegubem dłoni. Zaleca się strząśnięcie termometru bezpośrednio po zmierzeniu temperatury. 

Czyszczenie i dezynfekcja: najlepszym sposobem czyszczenia końcówki termometru jest zastosowanie środka dezynfekującego (np. 70% alkoholu etylowego) oraz wilgotnej szmatki. Alternatywnie termometr można wyczyścić zimną wodą z mydłem. Uwaga: Nie używać gorącej wody do czyszczenia i dezynfekcji termometru.

Cechy produktu:
Zakres pomiarowy: 35,5°C - 42,0°C.
Dokładność pomiaru: ± 0,1°C.
Wynik wyświetlany z dokładnością: do jednego miejsca po przecinku.
Ciecz pomiarowa: płynny stop galu, indu, cyny i cynku.
Czas pomiaru temperatury: 8 min.
Warunki eksploatacji: -15°C - 42,0°C.
Warunki przechowywania: -15°C - 42,0°C.

Gwarancja: 2-letnia gwarancja door-to-door.

Ważne wskazówki:
Umieszczenie termometru pod pachą umożliwia powierzchniowy pomiar temperatury.
Należy pamiętać, że nie jest możliwe uzyskanie dokładnego odczytu, jeśli pachy zostały wychłodzone, dlatego przed pomiarem temperatury pod pachą ramię powinno być opuszczone przez około 3-5 minut.

Ostrzeżenia: termometr klasyczny nie służy do specyficznych pomiarów temperatury, takich jak np. pomiar temperatury u wcześniaków, pomiar temperatury w celu wyznaczenia owulacji. Nie gryźć, nie zginać, nie ściskać zbyt mocno termometru. Nie upuszczać termometru, nie narażać termometru na wstrząsy i uderzenia. Nie używać termometru, jeśli zauważono jakiekolwiek wady lub pęknięcia. Podczas pomiaru temperatury zachować należytą ostrożność, aby uniknąć ewentualnego zranienia. Unikać kontaktu cieczy pomiarowej z innymi metalami. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Temperatura u dzieci powinna być zawsze mierzona pod nadzorem osoby dorosłej. Nie wystawiać termometru na działanie wysokich temperatur oraz bezpośredniego światła słonecznego. Użycie termometru nie zastępuje konsultacji lekarskiej. W przypadku utrzymującej się gorączki, zwłaszcza u dzieci, należy skontaktować się z lekarzem.

Dodatkowe informacje:
Produkt medyczny testowany klinicznie.
Produkt wodoszczelny, bezrtęciowy.
Produkt jest zgodny z europejską Dyrektywą 93/42/EEC:1993 dla wyrobów medycznych oraz standardami europejskimi EN 12470-1:2000 i A1:2009

Zawartość opakowania: 
- 1 x termometr,
- 1 x etui.

Importer:
Hydrex Diagnostics Sp. z o. o. Sp. k.
ul. Tomasza Zana 4
04-313 Warszawa