Termometr szklany, bezrtęciowy, klasyczny, Hydrex, z lupą

Termometr szklany, bezrtęciowy, klasyczny, Hydrex, z lupą

12,49 Cena brutto
Cena jednostkowa: 12,49 zł za 1 sztukę
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Wyrób medyczny inny

Producent: HYDREX

Termometr szklany, bezrtęciowy, klasyczny, Hydrex, z lupą - opis produktu

Termometr klasyczny to szklany termometr medyczny przeznaczony do pomiaru temperatury ciała. Ciecz pomiarowa termometru nie zawiera rtęci, tylko płynny stop metali galu, indu, cynku i cyny. Ciecz ta jest całkowicie nietoksyczna i przyjazna dla środowiska. Etui z efektem lupy ułatwia odczyt temperatury.

Zastosowanie: do pomiaru temperatury ciała.

Sposob użycia: wyczyść i zdezynfekuj termometr bezpośrednio przed i po użyciu. Przed pomiarem temperatury sprawdź, czy słupek z cieczą znajduje się poniżej 36 stopni Celsjusza. Wybierz sposób pomiaru (pod pachą, w ustach lub w odbycie) i umieść odpowiednio termometr w wybranym miejscu. Temperaturę mierz 8 minut. Po tym czasie ciecz pomiarowa wskaże zmierzoną temperaturę ciała na skali pomiarowej. Odczytaj temperaturę delikatnie obracając termometr w obie strony. Umieszczenie termometru w etui z efektem lupy ułatwia odczyt. Po zmierzeniu temperatury, ciecz pomiarową ponownie sprowadź poniżej 36 stopni Celsjusza. W tym celu mocno chwyć termometr za jego górną część i kilkukrotnie strząśnij, wykonując energiczne ruchy przegubem dłoni.

Ważne wskazówki:
Przed użyciem i po każdym użyciu przetrzyj termometr miękką szmatką nasączoną roztworem alkoholu izopropylowego lub zimną wodą z mydłem.
Nie używać gorącej wody do czeszczenia i dezynfekcji termometru.
Termometr klasyczny nie służy do specyficznych pomkiarów temperatury, takich jak np. pomiar temperatury w celu wyznaczenia owulacji.
Nie gryźć, nie zginać, nie ściskać zbyt mocno termometru.
Nie upuszczać termometru, nie narażać termometru na wstrząsy i uderzenia.
Nie używać termometru, jeśli zauważono jakiekolwiek wady lub pęknięcia.
Podczas pomiaru temperatury zachować należytą ostrożność, aby uniknąć ewentualnego zranienia.
Unikać kontaktu cieczy pomiarowej z innymi metalami.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Temperatura u dzieci powinna być zawsze mierzona pod nadzorem osoby dorosłej. Nie mierzyć temperatury w ustach u dzieci poniżej 10 roku życia.
Nie wystawiać termometru na działanie wysokich temperatur oraz bezpośredniego światła słonecznego.
W przypadku stłuczenia termometru i wylania się cieczy pomiarowej, można ją usunąć przy pomocy ściereczki zwilżonej wodą z mydłem. Odłamki termometru i zebraną ciecz należy wyrzucić do domowych śmieci (substancja jest nietoksyczna).
Przed pomiarem temperatury pod pachą, ramię powinno być opuszczone przez około 3 do 5 minut. Bezpośrednio przed pomiarem pachę przetrzeć suchym ręcznikiem.
Przed pomiarem temperatury w ustach, usta powinny być zamknięte przez około 3 do 5 minut.

Zawartość opakowania:
 termometr

Producent:
Hydrex Diagnestics
ul. T. Zana4
04-313 Warszawa