Kategorie

Tribux Bio 100 mg, 10 tabletek

Cena
13,39 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Zaburzenia trawienia objawiające się: uczuciem pełności, wzdęciami, nudnościami i bólami brzucha. Zaburzenia czynności układu pokarmowego wywołane stresem (biegunka, zaparcia, bóle brzucha). Produkt Tribux Bio przeznaczony jest do leczenia krótkotrwałego. 

Skład

1 tabletka zawiera: 100mg trimebutyny maleinianu (Trimebutini maleas). Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, krospowidon i magnezu stearynian.

Działanie

Pobudzające i hamującym perystaltykę przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Dorośli: 100mg maleinianu trimebutyny (1 tabletka) 2 lub 3 razy na dobę, przed posiłkiem. Dzieci i młodzież w wieku powyżej 12 lat: Maleinian trimebutyny można stosować u dzieci w dawce nie wyższej niż 6 mg/kg masy ciała na dobę. Podanie doustne. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Problem
Rejestracja
Lek

Tribux

Cierpienie z powodu zaburzeń trawienia przed ważnym wydarzeniem, takim jak rozmowa kwalifikacyjna lub prezentacja w pracy, jest dobrze znanym uczuciem dla większości ludzi. Stres i nerwy mogą powodować różne reakcje ludzkiego organizmu, a w kontekście zaburzeń trawiennych są to najczęściej:

 • wzdęcia,
 • uczucie pełności,
 • bóle brzucha,
 • nudności,
 • zaparcia,
 • biegunka.

Te oznaki nerwowości podkreślają nierozerwalny związek między stresem psychicznym i lękiem, a zmianami fizycznymi w jelitach, natomiast preparaty typu Tribux powstały po to, by mieć szansę zapanowania nad nimi.

Tribux – zaburzenia trawienne i stres

Mózg i jelita łączy bliskie, dwukierunkowe połączenie. Kiedy myślimy o jedzeniu, żołądek zostaje pobudzony do działania i uwalnia soki, aby pomóc w rozkładaniu pokarmów, a cierpienie z powodu bólu brzucha może być przyczyną zmartwień i niepokoju. Związek między mózgiem a żołądkiem jest tak ważny dla pracy naszego ciała, że niektórzy ludzie nazywają jelito „drugim mózgiem”.

Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z wpływu, jaki stres wywiera na nasze ciała, nie wiążąc biegunki czy zaparć z uczuciem zdenerwowania, ale jest to możliwą przyczyną. Jeśli tak jest – Tribux może pomóc.

Tribux – zastosowanie

Jednak zaburzenia czynności układu pokarmowego wywołane stresem to niejedyna okoliczność, w której można szukać pomocy, sięgając po Tribux. Spowodowane innymi przyczynami zaburzenia trawienia, takie jak uczucie pełności, wzdęcia, nudności bądź bóle brzucha to również okazja do tego, by samodzielnie przekonać się o skuteczności preparatu Tribux bądź innych o działaniu podobnym.

Tribux – bezpieczeństwo stosowania

Mimo dużej rozpiętości dolegliwości, w których Tribux może pomóc – nie można zapominać, że jest to środek nadający się tylko i wyłącznie do leczenia o charakterze krótkotrwałym. Przy dolegliwościach długotrwałych, nasilających się, należy udać się do lekarza, celem odszukania faktycznej przyczyny problemu zdrowotnego, nie podchodząc do niego wyłącznie w doraźny sposób.

Oczywiście poza tym, chcąc korzystać z tego preparatu w sposób bezpieczny, z możliwie jak największą szansą na ulgę w dolegliwościach, konieczne jest stosowanie się do zaleceń producenta względem dawkowania, jak również upewnienie się, iż nie jest się uczulonym na którykolwiek z obecnych w składzie Tribux składników.

Tribux – składniki

W jednej tabletce Tribux znajduje się 100mg trimebutyny maleinianu (Trimebutini maleas), co stanowi podstawę do działania tego środka. Jednak pełen potencjał skuteczności tej substancji nie byłby możliwy do osiągnięcia bez pozostałych elementów składu.

Inne substancje pomocnicze obecne w Tribux to:

 • laktoza jednowodna,
 • magnezu stearynian,
 • celuloza mikrokrystaliczna,
 • powidon,
 • krospowidon.

Połączenie tych wszystkich składników w odpowiednich proporcjach przekłada się na działanie pobudzające i hamujące perystaltyki przewodu pokarmowego. To, w jaki sposób Tribux oddziałuje na układ trawienny człowieka, jest uzależnione właśnie od dolegliwości, która go dotknęła.