Zamówienie wysyłamy w 3 dni robocze
Kategorie

UniGel Apotex Procto, czopki doodbytnicze, 10 sztuk

Cena
30,99 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 3 dni robocze

Opis produktu

UniGel Aprotex Procto to czopki do stosowania u pacjentów z hemoroidami. Wyrób medyczny przeznaczony jest w celu przyspieszeniu procesu gojenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych ran oraz uszkodzeń skóry odbytu i błony śluzowej odbytnicy. UniGel Apotex Procto zmniejsza ból spowodowany szczelinami odbytu, zmniejsza krwawienie z odbytu podczas oddawania stolca oraz przyspiesza proces gojenia.

Zastosowanie

Wspomaganie procesu gojenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych ran błony śluzowej odbytu i odbytnicy, szczelin odbytu, hemoroidów, u pacjentów po zabiegu leczenia hemoroidów metodą Barrona (Ligatura Barrona).

Sposób użycia

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, stosować raz na dobę, najlepiej przed snem. W miejscu perforacji blistra należy oddzielić jeden czopek od reszty, lekkim szarpnięciem otworzyć pojedyncze opakowanie i wyjąć czopek. Wprowadzić do odbytnicy, najlepiej po wypróżnieniu i podmyciu się. Czopek należy włożyć głęboko do odbytnicy, zaostrzonym końcem skierowanym w stronę odbytu, w lekkim skłonie w przód. Stosować nie dłużej niż 30 dni. Jeśli w ciągu 7 dni dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.

Składniki

UniGel Apotex Procto to biały czopek o kształcie torpedy, zawierający sproszkowany kopolimer HEMA-HAS oraz bazę tłuszczową (Adeps solidus).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu, niewystarczająca długość odbytnicy (u dzieci do 3 miesiąca życia lub wcześniaków). Inne przeciwwskazania są względne i dlatego stosowanie czopków należy skonsultować z lekarzem w przypadku wystąpienia zaparcia, biegunki, poważnej choroby, obfitego krwawienia, po urazach okolic odbytu i odbytnicy, choroby okolicy anorektalnej (np. ropień lub przetoka), resekcja odbytnicy, 

Ważne wskazówki

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze 15-25°C w miejscu niewidocznym dla dzieci. 
Zastosowanie czopka może mieć efekt przeczyszczający. 
Nie wymaga zastosowania dodatkowych środków znieczulających.
Można łączyć z innymi preparatami.
Nie brudzi bielizny.
Można stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Niewykorzystany lub przeterminowany produkt należy zwrócić do apteki. 
Tylko do użytku zewnętrznego (doodbytniczo). 
W przypadku chorób odbytnicy szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej higieny oraz regularne wypróżnianie się. 
Konieczne jest przyjmowanie wystarczającej ilości płynów, unikanie spożywania pikantnych potraw oraz zwiększenie spożycia pokarmów zawierających błonnik. 

Ostrzeżenia

Nie stosować do innych jam ciała. Nie połykać. U dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią Unigel Apotex Procto można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Producent

VH Pharma a.s.
Jakubowska 647/2
11000 Praha 1
Republika Czeska

Dystrybutor

Apotex Nederland B.V.
Archimedesweg 2
2333 CN Leiden, Holandia

Cechy produktu

Postać
Problem