Urazym, 30 tabletek

Urazym, 30 tabletek

ostatnia cena sprzedaży

Cena: 19,09 zł

Cena jednostkowa: 3,18 zł za 10 kapsułek
Chwilowo niedostępny
Sprawdź podobne
Rodzaj: Suplement diety
Producent: SOLINEA

Urazym, 30 tabletek - opis produktu

Urazym to suplement diety, który zawiera kombinację enzymów proteolitycznych pochodzenia naturalnego: bromelainę i papainę oraz rutozyd. Preparat wskazany jest dla osób, u których zwiększone jest zapotrzebowanie na enzymy proteolityczne, zwłaszcza po przebytych urazach różnego pochodzenia.
 
Zastosowanie: uzupełnienie diety w enzymy proteolityczne.
 
Zalecane spożycie: 1-2 tabletki, dwa razy dziennie. Nie rozgryzać. Przyjmować co najmniej 45 minut przed posiłkiem lub minimum 90 minut po posiłku.
 
Składniki: bromelaina, papaina, rutozyd, substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, celuloza sproszkowana, stabilizator: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, skrobia ryżowa wstępnie żelatynizowana, emulgator: krzemionka, substancja glazurująca: stearynian magnezu, skład otoczki: woda oczyszczona, czysty BonuLac D, gliceryna bezwodna, obojętny olej.
 
1 tabletka zawiera: bromelaina 100mg, papaina 50mg, rutozyd 15mg.
 
Przeciwwskazania: produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią.
 
Ważne wskazówki:
Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu.
Suplement należy przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Chronić przed światłem i bezpośrednim działaniem słońca.
Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego tryby życia.
Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.
 
Podmiot odpowiedzialny:
Solinea,
ul.Elizówka 65, HALA I,
21-003 Ciecierzyn.
 

Urazym

Osoby cierpiące na urazy różnego pochodzenia bądź często zmagające się ze stanami zapalnymi, jak również te, które profilaktycznie chcą uniknąć tego rodzaju dolegliwości, zwykle rozglądają się za skutecznymi sposobami wzmocnienia organizmu. Urazym jest preparatem wartym rozważenia w tym kontekście, w związku z interesującym składem, który został w nim skomponowany.

Składniki obecne w suplemencie Urazym to:

  • papaina
  • bromelaina
  • rutozyd

Bromelaina jest składnikiem pozyskiwanym z soku ananasów, natomiast papaina pobierana jest z niedojrzałych owoców melonowca właściwego, a dokładnie z soku mlecznego tej rośliny. Pochodzenie tych dwóch składników obecnych w suplemencie diety Urazym wskazuje na naturalne pochodzenie.

Jak wykazano wcześniej, oprócz enzymów proteolitycznych papainy oraz bromelainy w suplemencie diety Urazym znajduje się jeszcze jeden ważny składnik, o własnym zestawie cech i właściwości chodzi o rutozyd. Mimo, iż nie jest to stricte enzym proteolityczny to jednak, jako związek flawonowy pochodzenia roślinnego, jest naturalnym dopełnieniem składu prezentowanego preparatu. Może wspierać działania ochronne na naczynia krwionośne. Może także wykazać się wzmocnieniem ścian naczyń włosowatych, redukując ich przepuszczalność.

Urazym – wskazania

W związku z wyżej wymienionymi właściwościami składników znajdujących się w każdej kapsułce preparatu Urazym można nieco więcej napisać na temat tego, komu może zostać wskazane włączenie tego suplementu do codziennej diety.

W związku z tym, iż mamy do czynienia z preparatem, którego składniki mogą korzystnie działać w różnych sytuacjach związanych z funkcjonowaniem organizmu, okazuje się, iż jego stosowanie może objąć dość szeroką grupę osób, które cierpią między innymi z powodu następujących dolegliwości:

  • kontuzja układu ruchu
  • stany zapalne układu ruchu
  • stany zapalne tkanek miękkich

Urazym może też być zalecany osobom, które są w trakcie rehabilitacji pourazowej, oczywiście pamiętając o odpowiednich dawkach i ostrożności stosowania tego rodzaju suplementu diety. Więcej na temat konieczności zachowania ostrożności przy stosowaniu preparatu wzbogacającego dietę Urazym – w dalszej części opisu.

Urazym – bezpieczeństwo stosowania

Podobnie, jak w przypadku każdego innego suplementu diety również podczas stosowania środka Urazym należy pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach pozwalających na jego właściwe spożywanie, uniknięcie ewentualnych skutków ubocznych i możliwe skorzystanie z jego potencjału.

Przede wszystkim ważne podkreślenia jest to, iż istnieją pewne okoliczności, podczas których nie tylko należy zachować większą ostrożność w czasie stosowania tego preparatu, ale wręcz nie należy go używać.

Urazym to suplement diety, który absolutnie nie może być stosowany, jeśli:

  • występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu
  • istnieje choroba bądź dolegliwość, która stanowi przeciwwskazanie do przyjmowania
  • mowa o kobiecie w ciąży bądź karmiącej piersią

Wszelkie wątpliwości należy wyjaśniać z lekarzem bądź farmaceutą. Jeśli specjalista stwierdzi, iż nie ma żadnych przeciwwskazań, które mogłyby być wystarczającą przesłanką do tego, iż Urazym nie może być stosowany przez daną osobę – to i tak przede wszystkim należy pilnować tego, aby w trakcie zażywania suplementu nie została przekroczona zalecana dzienna dawka.

Ponadto należy przypomnieć, iż Urazym zawsze powinien być traktowany wyłącznie jako uzupełnienie optymalnej diety – nigdy jako jej substytut. Nie powinno się również go łączyć z alkoholem, gdyż to może mieć wpływ na wchłanianie suplementu, a tym samym osłabiając jego działanie.

Urazym – dawkowanie

Skoro zostało już podkreślone, jak ważne jest to, by nie przekraczać dziennej dawki preparatu, warto przypomnieć o tym, na czym polega jego właściwe dawkowanie – a mianowicie są to 1, maksymalnie 2 kapsułki na dobę. Nie należy spożywać suplementu bezpośrednio przed czy po posiłku, najlepiej odczekując, co najmniej półtorej godziny po spożytym daniu. Suplement diety Urazym jest to preparat spożywany doustnie, o charakterze dojelitowym.