Zioła fix, Szałwia 1,2g, 30 saszetek

Zioła fix, Szałwia 1,2g, 30 saszetek

5,19 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: POLPHARMA

Grupa: Herbaty

Zioła fix, Szałwia 1,2g, 30 saszetek - opis produktu

Wskazania: miejscowo: tradycyjnie do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła oraz w zapaleniu dziąseł; w postaci okładów w łagodnych zmianach zapalnych skóry i powierzchownych otarciach naskórka; doustnie: w nadmiernej potliwości.

Skład: 1 saszetka zawiera 1,2 g liścia szałwii.

Działanie: tonizujące i antyseptyczne, zmniejszające wydzielanie potu.

Dawkowanie i sposób podawania: napar do stosowania miejscowego: dorośli 2 saszetki szałwii zalać 1/2 szklanki wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem przez około 15 minut. Do płukania jamy ustnej i gardła: stosować przygotowany napar kilka razy dziennie. Do okładów: stosować jałowe gaziki nasączone przygotowanym naparem, przykładając na skórę 2-4 razy dziennie. Napar do stosowania doustnego: w zaburzaniach trawiennych: 1 saszetkę zalać 1/2 szklanki wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem przez około 15 minut. Pić 3 raz dziennie po 1/2 szklanki naparu. W nadmiernym poceniu: dorośli 1-2 saszetki szałwii zalać 1 szklanką wrzącej wody i naparzać pod przykryciem przez 15 minut. Pić 1 raz dziennie po 1 szklance naparu.

Przeciwwskazania: produkt nie jest polecany dla kobiet w ciąży oraz karmiących, nie zaleca się stosowania u pacjentów poniżej 18 roku życia.