Antidral 100mg/g, płyn, roll-on, 50ml

Antidral 100mg/g, płyn, roll-on, 50ml

21,49 Cena brutto
Wysyłamy w 2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: TEVA

Antidral 100mg/g, płyn, roll-on, 50ml - opis produktu

Wskazania: lek  stosuje się zewnętrznie na nadmiernie pocące się powierzchnie skóry, tj. na skórę stóp, pach i dłoni. Antidral likwiduje lub łagodzi przykre dolegliwości, związane z nadmiernym poceniem się. 
 
Skład: 1g płynu zawiera: substancję czynną: glinu chlorek 100mg oraz substancje pomocnicze: glicerol, etanol, woda oczyszczona, hydroksyetyloceluloza.
 
Działanie: Antidral zawiera chlorek glinu, który zmniejsza aktywność gruczołów potowych poprzez denaturację białek zawartych w gruczołach i łączenie się z włóknami fibrynowymi, stanowiącymi zakończenia gruczołów wydzielania zewnętrznego. Po zastosowaniu płynu ciśnienie wewnątrz światła przewodu potowego wzrasta (system sprzężenia zwrotnego), w wyniku czego zahamowane zostaje wydzielanie potu z gruczołów potowych. Pozostałe składniki leku ułatwiają wchłanianie substancji czynnej oraz znacznie ograniczają możliwość wystąpienia zakażeń naskórka. 
 
Sposób użycia: płyn stosuje się zewnętrznie. Antidral należy stosować codziennie na noc (kiedy aktywność gruczołów potowych jest mniejsza), po dokładnym umyciu i osuszeniu skóry (unikać tarcia). W przypadku mniej intensywnego pocenia się wskazane jest stosowanie płynu co drugi lub co trzeci dzień, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować na uszkodzoną skórę, unikać kontaktu płynu Antidral z błoną śluzową i oczami.
 
Uwaga! Nastąpiła zmiana szaty graficznej produktu. Do wyczerpania zapasów, wydawane będą opakowania w starej szacie graficznej.