Aspargin 17mg+54mg, 75 tabletek

7,79 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: FILOFARM

Aspargin 17mg+54mg, 75 tabletek - opis produktu

Wskazania: w niemiarowościach i nadpobudliwości serca, chorobie wieńcowej, rekonwalescencji pozawałowej, przeciwdziała ubocznym skutkom długotrwałego stosowania glikozydów nasercowych i leków moczopędnych.

Skład: 1 tabletka zawiera: wodoroasparaginian magnezu 250mg (Magnesii Hydroaspartas), co odpowiada 17mg jonów magnezu; wodoroasparaginian potasu 250mg (Kalii Hydroaspartas), co odpowiada 54mg jonów potasu, oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, karboksymetyloskrobia sodowa, sacharoza, magnezu stearynian, talk.

Działanie: kwas asparaginowy jest aminokwasem dostarczającym komórkom energii i biorącym pośrednio udział w metabolizmie tkanki nerwowej. Jego sól potasowa wpływa pobudzająco na czynność mózgu, usprawnia pamięć i ułatwia koncentrację uwagi. Magnez łagodzi stany niepokoju i pobudzenia, znosi bezsenność, podtrzymuje ogólną aktywność.

Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, przeciętnie od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy dziennie, po posiłku, tj. od 92 mg do 276 mg K+/ dobę; od 408 mg do 1224 mg kwasu N-acetylowodoroasparaginowego / dobę.

Przeciwwskazania: nie stosować przy niewydolności nerek, nie podawać jednocześnie z antybiotykami, preparatami żelaza, dużymi dawkami wapnia.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: