Aspirin Pro 500mg, 8 tabletek

5,90 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: BAYER

Aspirin Pro 500mg, 8 tabletek - opis produktu

Wskazania: w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

Skład: 1 tabletka zawiera: 500mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny, wosk Carnauba, hydromeloza, cynku stearynian.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie: lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Tylko do podania doustnego. Tabletkę należy przyjmować, popijając dużą ilością płynu.

Stosowanie u osób dorosłych i młodzieży (osób w wieku 16 lat i starszych) - zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę, w razie potrzeby dawkę te można przyjmować ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. W przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu zalecana pojedyncza dawka wynosi 2 tabletki, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku (65 lat i starszych) zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletek.

Stosowanie u młodzieży w wieku 12-15 lat (u osób o masie ciała 40-50kg) zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę, w razie potrzeby dawkę taką można przyjmować ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.

Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) wywołane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jeśli u pacjenta występuje chorobą wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna lub jeśli występuje podwyższone ryzyko krwawienia; jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek, wątroby lub serca; jeśli pacjent jest leczony metotreksatem w dawkach większych niż 20 mg na tydzień; jeśli pacjent jest leczony doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu); jeśli pacjentka jest po piątym miesiącu dąży (ponad 24 tygodnie bez miesiączki).

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: