Kategorie

Dulcosoft, roztwór doustny, 250 ml

Cena jednostkowa: 10,00 zł za 100 mililitrów

Cena
24,99 zł

Produkt niedostępny
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

DulcoSoft jest wyrobem medycznym przeznaczonym do stosowania w objawowym leczeniu zaparć, w ostrych i przewlekłych zaparciach oraz do zmiękczania twardych mas kałowych u dorosłych i dzieci powyżej 2 roku życia, w celu ułatwienia wypróżnienia i uzyskania łagodnej ulgi. Dzięki wysokiej zdolności wiązania wody służy jako jej nośnik i bezpośrednio transportuje ją do okrężnicy. DulcoSoft zmiękcza twarde masy kałowe, co prowadzi do nasilenia perystaltyki jelitowej i ułatwia wypróżnianie. DulcoSoft wywiera swoje działanie w sposób czysto fizyczny: nie jest wchłaniany przez organizm oraz ulega wydaleniu wraz z kałem w postaci niezmienionej. Skuteczność produktu nie maleje przy dłuższym stosowaniu.

Zastosowanie

Objawowe leczenie zaparć; zmiękczanie twardych mas kałowych, ostre i przewlekłe zaparcia.

Sposób użycia

DulcoSoft należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. DulcoSoft jest roztworem o neutralnym smaku i zapachu. Produkt można bezpośrednio zmieszać z wybranym napojem, np. ze szklanką wody, soku owocowego lub herbaty (około 150 ml). O ile lekarz nie przepisze inaczej, zazwyczaj stosowana dawka wynosi: dorośli i dzieci powyżej 8 roku życia: 20–40ml roztworu na dobę (co odpowiada 10–20g makrogolu 4000), najlepiej w pojedynczej dawce przyjmowanej rano. W przypadku stosowania produktu u dzieci poniżej 8 roku życia należy skonsultować się z lekarzem.
Dzieci w wieku od 4 do 7 lat: 16–32ml roztworu na dobę (co odpowiada 8 – 16 g makrogolu 4000), najlepiej w pojedynczej dawce przyjmowanej rano. Dzieci w wieku od 2 do 3 lat: 8–16ml roztworu na dobę (co odpowiada 4 – 8 g makrogolu 4000), najlepiej w pojedynczej dawce przyjmowanej rano.

Dawkę należy odmierzyć przy użyciu miarki dołączonej do opakowania. Dawkę można dostosowywać w zależności od uzyskiwanego efektu. Uwzględniając zalecenia dotyczące dawkowania, dawkę można dostosować do własnych potrzeb i przyjmować codziennie lub co drugi dzień. Właściwą dawką jest najmniejsza dawka zapewniająca regularne oddawanie miękkich stolców.

Składniki

10ml płynu DulcoSoft zawiera 5 g makrogolu 4000, pozostałe składniki: sorbinian potasu (środek konserwujący), makrogol 400, kwas cytrynowy, woda oczyszczona.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych; ciężka zapalna choroba jelit (wrzodziejące zapalenie jelit, choroba Leśniewskiego-Crohna) lub toksyczne rozdęcie okrężnicy; wystąpienie lub ryzyko wystąpienia perforacji przewodu pokarmowego; porażenna niedrożność jelit bądź podejrzenie niedrożności jelit lub objawowego zwężenia jelit; brzuszne zespoły bólowe o nieokreślonej przyczynie. Produkt nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 2 roku życia.

Ważne wskazówki

Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć chorobę organiczną.
Wyrobu medycznego DulcoSoft nie należy przyjmować codziennie w sposób ciągły przez dłuższy okres bez zbadania przyczyny zaparcia.
DulcoSoft zazwyczaj zaczyna działać po 1 – 3 dniach stosowania. Badania kliniczne potwierdzają, że w przypadku regularnego przyjmowania produktu wypróżnienia zazwyczaj występują raz na dobę.
Jeżeli zaparcia będą się utrzymywać, należy zbadać ich przyczynę. Dzieci nie powinny stosować produktu DulcoSoft® przez okres dłuższy niż 3 miesiące.
W przypadku utrzymujących się bólów brzucha należy zwrócić się o poradę medyczną.
W przypadku biegunki należy zachować ostrożność u pacjentów podatnych na zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej (np. pacjentów w podeszłym wieku, osób z upośledzoną czynnością wątroby lub nerek bądź też pacjentów stosujących leki moczopędne) i należy rozważyć monitorowanie stężeń elektrolitów.
U pacjentów przyjmujących produkty zawierające makrogol mogą wystąpić stany alergiczne (takie jak wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka i nadwrażliwość).
DulcoSoft może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.
Roztwór nie zawiera cukru.
Wyroby medyczne należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie stosować produktu DulcoSoft po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Nie przechowywać produktu DulcoSoft w temperaturze powyżej 25 stopniC.
Nie przechowywać w lodówce.
Płyn DulcoSoft należy zużyć w ciągu 6 tygodni od otwarcia butelki.

Producent

Hälsa Pharma GmbH
Maria-Goeppert-Straße 5
D-23562 Lübeck

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego