Felogel NEO 10mg/g, żel, 60g

Felogel NEO 10mg/g, żel, 60g

Cena: 8,29 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: SOPHARMA

Felogel NEO 10mg/g, żel, 60g - opis produktu

Wskazania: lek jest wskazany do miejscowego, objawowego leczenia pourazowych stanów zapalnych ścięgien, mięśni, stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (takich jak, zapalenie ścięgien czy łokieć tenisisty), oraz ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.
 
Skład: 1g żelu zawiera: substancję czynną: diklofenak sodowy 10mg; pozostałe składniki leku to: karbomer 980, makrogol 400, glikol propylenowy, dietanolamina, sodu benzoesan, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona. 
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwobrzękowe.
 
Sposób użycia: dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: żel należy stosować miejscowo na skórę 2-3 razy na dobę i dokładnie rozsmarować aż do wchłonięcia przez skórę. Wymagana ilość żelu zależy od wielkości zmienionego obszaru.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, wrzody żołądka lub dwunastnicy, niewydolność krążenia, problemy z nerkami, astma, otwarte rany i uszkodzenia skóry, nie stosować na oczy i błony śluzowe, nie stosować pod opatrunki, leczonej skóry nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat, ciąża, laktacja.