Kategorie

Hydrocortisonum Aflofarm 5 mg/ g, krem, 15 g

Cena
7,59 zł
Produkt dostępny
Wysyłamy w 2-3 dni robocze!

Wskazania

Atopowe zapalenie skóry, liszaj rumieniowaty, rumień wielopostaciowy, liszaj płaski o nasilonym świądzie, łojotokowe zapalenie skóry, wyprysk, łuszczyca owłosionej skóry głowy, świerzbiączka, oparzenia I i II stopnia, łagodzenie dolegliwości po ukąszeniach owadów.

Składniki

1g kremu zawiera: substancję czynną: hydrokortyzonu octan 5mg oraz substancje pomocnicze: makrogolu eter cetostearylowy, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, parafina ciekła, wazelina biała, sorbitanu stearynian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwzapalne, przeciwświądowe, obkurczające naczynia krwionośne.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Cienką warstwę kremu nakładać na zmienioną chorobowo skórę 2-3 razy na dobę.

Przeciwwskazania

W nadwrażliwości na hydrokortyzonu octan lub na którykolwiek ze składników leku, w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych, w trądziku zwykłym, w trądziku różowatym, w atrofii (zaniku) skóry, w nowotworach i stanach przednowotworowych skóry, w zapaleniu skóry wokół ust (dermatitis perioralis), na zmiany gruźlicze skóry, na otwarte rany i uszkodzoną skórę, w współistniejącej grzybicy układowej.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Hydrocortisonum – maść o skoncentrowanym działaniu

Hydrocortisonum w postaci kremu to lek, którego aktywne składniki działają przeciwświądowo i przeciwzapalnie, jednocześnie obkurczając naczynia krwionośne. Krem ten ma szerokie zastosowanie, najbardziej popularny jest w dermatologii, wenerologii i alergologii. Preparat możesz zakupić bez recepty, jego przyjmowanie zaleca się najczęściej w objawowym leczeniu stanów zapalnych skóry. Lek ten należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami.

Hydrocortisonum – remedium na atopowe zapalenie skóry

Hydrocortisonum stanowi medyczną odpowiedź na dolegliwości dermatologiczne, między innymi atopowe zapalenie skóry. Objawy tej dolegliwości skupiają się wokół dokuczliwych zmian skórnych (zaczerwienienie, suchość, swędzenie, skłonność do powtarzających się zakażeń bakteryjnych), produkt ten poprzez swoje miejscowe działanie pomaga je ograniczyć. Ponadto Hydrocortisonum polecany jest również w przypadku występowania liszaja rumieniowatego, łojotokowego zapalenia skóry, dolegliwości towarzyszących ukąszeniom owadów, łuszczycy oraz oparzeń.