Ibalgin Sport (50mg+200j.m.)/g, krem, 50g

Ibalgin Sport (50mg+200j.m.)/g, krem, 50g

15,79 Cena brutto
Wysyłamy w 2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: SANOFI-AVENTIS

Grupa: Ibuprofen

Ibalgin Sport (50mg+200j.m.)/g, krem, 50g - opis produktu

Wskazania: Ibalgin Sport jest wskazany do stosowania w leczeniu miejscowym objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Ibalgin Sport można również stosować jako środek pomocniczy w leczeniu schorzeń takich jak zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, zapalenie żył wędrujące, zapalenie żylaków, zmiany miejscowe wywołane leczeniem obliteracyjnym żylaków, zapalenie ścięgien oraz zapalenie mięśni i powięzi, leczenie zmian pourazowych powstałych np. przy uprawianiu sportu, takich jak obrzęki, stłuczenia, krwiaki pourazowe, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.
 
Skład: 1g kremu zawiera: substancje czynne: ibuprofen 50mg i heparynoid 200j.m. oraz substancje pomocnicze: triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, makrogolu eter stearylowy, makrogolu eter stearylowy 1050, hydroksyetyloceluloza, kwas stearynowy, alkohol cetostearylowy, metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), glikol propylenowy, woda oczyszczona.
 
Działanie: ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Podany miejscowo jest wchłaniany przez skórę i działa przeciwbólowo, zmniejsza obrzęk i stan zapalny w chorym miejscu. Heparynoid zapobiega tworzeniu skrzepów, przyspiesza proces wchłaniania krwiaków oraz nasila działanie przeciwzapalne. Podany miejscowo na skórę działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, wspomaga leczenie zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych (żylaków) oraz krwiaków.
 
Sposób użycia: dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2-3 razy na dobę, nie częściej niż co 4-5 godzin, rozprowadzić warstwę kremu o grubości 1mm na chorej powierzchni i otaczającej okolicy a następnie delikatnie wetrzeć. 
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, otwarte rany, nie stosować do oczu i na błony śluzowe, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciąża.