Pedipur 200mg/g, puder leczniczy, 60g

8,89 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: PROLAB

Grupa: Puder

Pedipur 200mg/g, puder leczniczy, 60g - opis produktu

Wskazania: Pedipur stosuje się w leczeniu nadmiernej potliwości stóp i dłoni.

Skład: 1g pudru leczniczego zawiera: substancję czynną: metenamina 200mg oraz substancje pomocnicze: talk, cynku tlenek, glicerol 86%, woda oczyszczona.

Działanie: metenamina, substancja czynna Pedipuru swoje działanie zawdzięcza uwolnionemu wskutek kontaktu z kwaśnym potem aldehydowi mrówkowemu, który osłabia czynność gruczołów potowych oraz hamuje aktywność bakterii, przez co zmniejsza wydzielanie potu i hamuje jego rozkład przez bakterie. Pedipur działa wysuszająco, bakteriobójczo i ściągająco. Likwiduje przykry zapach potu.

Sposób użycia: przed użyciem preparat należy wstrząsnąć. Przed zastosowaniem leku należy umyć starannie skórę nóg lub dłoni i wysuszyć. Nanieść niewielką ilość Pedipuru na skórę nóg lub dłoni, wcierać i pozostawić do wyschnięcia. Lek stosować nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Po uzyskaniu poprawy zabiegi można stosować profilaktycznie co 14-20 dni.

Przeciwwskazania: leku nie można stosować na: otwarte rany, powierzchnie skóry pozbawione naskórka, owrzodzenia, błony śluzowe. Nadwrażliwość na składniki preparatu. Lek może być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią tylko po konsultacji z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: