Kategorie

Pharmaceris E Emotopic, kremowy żel myjący pod prysznic od 1 dnia życia, skóra sucha i atopowa, 400 ml

Cena jednostkowa: 7,40 zł za 100 mililitrów

Cena
29,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Żel do mycia ciała na bazie aktywnych emolientów, delikatnie oczyszcza skórę, pozostawiając ją intensywnie nawilżoną, gładką i miękką w dotyku. Wyjątkowo delikatna, biozgodna z fizjologicznym pH skóry, baza myjąca nie narusza jej ochronnej bariery hydrolipidowej. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu i łuszczeniu się naskórka. Olej canola, ze względu na swoje unikalne właściwości odżywcze i łagodzące, pomaga w przywróceniu naturalnej, fizjologicznej równowagi skóry. W połączeniu z olejem konopnym, bogatym w NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) – kwas linolowy i linolenowy o właściwościach natłuszczających, wykazują wysoką skuteczność w pielęgnacji skóry suchej i atopowej, przywracając jej komfort i niwelując napięcie i szorstkość. Żel zawiera regenerującą naskórek witaminę E, która zapewniając właściwe natłuszczenie i odżywienie naskórka, odbudowuje naturalną barierę hydrolipidową skóry, chroniąc ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Zastosowanie

Do codziennego mycia ciała w celu zapobiegania objawom atopowego zapalenia skóry (AZS) takim jak: suchość skóry, podrażnienia, zaczerwienienia. Preparat polecany również profilaktycznie dla suchej i wrażliwej skóry, z tendencją do nawrotów suchości i nadwrażliwości. Rekomendowany dla dzieci i dorosłych bez ograniczeń wiekowych.

Sposób użycia

-Noworodki i niemowlęta do 6 miesiąca życia: do wypełnionej wodą dziecięcej wanienki dodać kilka doz (2-3) żelu, następnie wymieszać wodę ręką. Temperatura wody powinna wynosić około 37°C. Delikatnie umyć ciało i główkę dziecka. Skórę delikatnie osuszyć ręcznikiem, unikając pocierania. 
-Dorośli i dzieci: niewielką ilość żelu nałożyć na skórę i delikatnie rozprowadzić na jej powierzchni. Następnie spłukać wodą i osuszyć ciało ręcznikiem, unikając pocierania. 

Składniki

Woda oczyszczona, emolienty: olej konopny, olej canola, olej parafinowy i inne, hydroksyacetofenon, ekstrakty z wiciokrzewów, składniki pomocnicze, środki powierzchniowo czynne.
 

Ważne wskazówki

Wyrób przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.
Nie wymaga stosowania dadatkowego środka myjącego.

Producent

Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris sp. z o.o.,
Al. Armii Krajowej 12,
05-500 Piaseczno.