Kategorie

ANIKA THERAPEUTICS

Znalezione produkty: 5
Sortowanie:
Sortuj według
Orthovisc, 15 mg/ ml, 2 ml x 1 ampułkostrzykawka - miniaturka zdjęcia produktu

Orthovisc, 15 mg/ ml, 2 ml x 1 ampułkostrzykawka

169,99 zł
Chondrovital Gel 75 mg/ 3 ml, 3 ml x 1 ampułkostrzykawka - miniaturka zdjęcia produktu

Chondrovital Gel 75 mg/ 3 ml, 3 ml x 1 ampułkostrzykawka

597,99 zł
Monovisc 88 mg/ 4ml, 4 ml x 1 ampułkostrzykawka - miniaturka zdjęcia produktu

Monovisc 88 mg/ 4ml, 4 ml x 1 ampułkostrzykawka

635,09 zł
Cingal 22 mg/ 1 ml, 4 ml x 1 ampułkostrzykawka - miniaturka zdjęcia produktu

Cingal 22 mg/ 1 ml, 4 ml x 1 ampułkostrzykawka

635,99 zł
Fermathron Plus 30 mg/2 ml, roztwór do iniekcji, 2 ml x 1 ampułkostrzykawka - miniaturka zdjęcia produktu

Fermathron Plus 30 mg/2 ml, roztwór do iniekcji, 2 ml x 1 ampułkostrzykawka

136,99 zł

Anika Therapeutics

Anika Therapeutics to firma o zasięgu globalnym, produkująca i dostarczająca preparaty medyczne do leczenia dolegliwości związanych ze stawami. Ich produkty dostępne są w aptece Gemimi w postaci ampułkostrzykawek.

Anika Therapeutics – historia producenta

Anika Therapeutics Inc. to przedsiębiorstwo, którego głównym obszarem działania jest ochrona stawów. Firma zajmuje się tworzeniem produktów dla sektora opieki ortopedycznej, m.in. do leczenia bólu, występującego przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, naprawy tkanek miękkich czy rozwiązań regeneracyjnych. Swoją działalność rozpoczęła w 1992 r. – wówczas została zarejestrowana jako spin-off MedChem Products, Inc. W 2017 roku świętowała 25-lecie swojej działalności.

Organizacja współpracuje z klinicystami, którzy dostarczają jej informacji o potrzebach pacjentów. Opracowuje produkty, które mają przywrócić możliwość prowadzenia aktywnego trybu życia. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w wytwarzaniu rozwiązań opartych na kwasie hialuronowym – polimerze, który występuje naturalnie w całym ciele. Jest niezbędny dla funkcjonowania stawów i tkanek.

Firma Anika Therapeutics Polska stale rozszerza portfolio technologii oraz infrastrukturę handlową w obszarze medycyny sportowej, a także rozwiązań częściowej wymiany stawów przy zachowaniu elementów kości. Technologia ta umożliwia pacjentom otrzymanie minimalnie inwazyjnych implantów. Pomagają one zachować naturalną anatomię, zwiększając równocześnie zakres ruchu, eliminując ból i umożliwiając powrót do określonego poziomu aktywności bez poddawania się całkowitej wymianie stawu.

Ampułkostrzykawki Anika

W ofercie apteki internetowej Gemini dostępne są produkty Anika Therapeutics w postaci ampułkostrzykawek. Jednym z rozwiązań przedsiębiorstwa jest Fermathron Plus – roztwór jałowy 1,5% wielkocząsteczkowego hialuronianu sodu, w buforowanej fosforanami soli fizjologicznej, do jednorazowej iniekcji dostawowej w obszar przestrzeni maziówkowej stawu. Preparat stosowany jest w celu zwiększenia ruchomości stawów, redukcji bólu oraz niewielkich i umiarkowanych zmian zwyrodnieniowych.

Opieka ortopedyczna Anika Therapeutics obejmuje również dysfunkcję połączeń maziowych – steoartretyzm. W tym celu powstał Orthovisc, niepirogenny, jałowy roztwór hialuronianu sodu do zastrzyków dostawowych przy zabiegach nieoperacyjnych. Ampułko-zastrzyk wykazuje właściwości smarujące i zmniejszające mechaniczne obciążenia stawu. Preparat jest nieantygenny, biokompatybilny, nie zaburza procesu gojenia.

Wyrobem medycznym do leczenia objawów dysfunkcji stawowych, w tym zapalenia stawów, jest Monovisc. Zawiera on niepirogenny, jałowy roztwór hialuronu sodu, słabo usieciowanego przy zastosowaniu zastrzeżonego sieciującego czujnika. Kwas hialuronowy to kompleks polisacharydu z grupy glikozaminoglikanów, który pełni w tkankach rolę nawilżacza i zmniejsza mechaniczne obciążenie stawów.

Chondrovital to wyprodukowany w procesie fermentacji, syntetyczny kwas hialuronowy, którego zadaniem jest wspomaganie i ochrona tkanek stawów maziówkowych, zwiększenie właściwości amortyzacyjnych maziówki stawowej i zmniejszenie obciążenia mechanicznego stawów.

Filtry

Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego