Kategorie

Silaurum, silikonowe plastry na blizny 10 cm x 3 cm, 6 sztuk

Cena jednostkowa: 6,67 zł za 1 sztukę

Cena
39,99 zł

Produkt niedostępny
Możliwe formy dostawy:
  • Przesyłka kurierska (DPD, DHL lub Poltraf)
  • Odbiór osobisty (DHL POP Żabka, DPD Pickup, Punkt Odbioru Gemini lub Cool Point)

Opis produktu

Plastry w postaci miękkich, samoprzylepnych plastrów silikonowych przeznaczony do stosowania na blizny różnego pochodzenia- zarówno świeże, jak i już istniejące. Plastry rozjaśniają i wygładzają blizny, zmniejszając ich widoczność. Produkt ma postać cienkiej, transparentnej formy plastra, co zapewnia dyskretny wygląd oraz wygodę w używaniu. Plastry cechują się doskonałą przyczepnością, łatwo dopasowując się do powierzchni skóry. Dzięki zastosowaniu żelu silikonowego plastry zmniejszają napięcie, a także zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia w obrębie blizny, co sprzyja prawidłowemu i szybkiemu jej gojeniu.

Zastosowanie

Blizny różnego pochodzenia: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych itp., wygładzenie i rozjaśnianie blizn nowo powstałych oraz już istniejących, zmniejszenie widoczności blizny, wspomaganie prawidłowego bliznowacenia zmian skórnych.

Sposób użycia

Przed nałożeniem plastra należy dokładnie oczyścić, a następnie osuszyć obszar blizny. Wyjąć plaster z opakowania ochronnego, a następnie delikatnie usuwając folię zabezpieczającą, przyłożyć plaster samoprzylepny stroną do blizny. Zdejmując ostrożnie resztę folii ochronnej, przykleić cały plaster na powierzchnię blizny. Należy unikać dotykania samoprzylepnej strony plastra przed nałożeniem. Należy zawsze stosować taką wielkość plastra, aby cała blizna była nim pokryta. Zaleca się wymianę plastra co 3-5 dni lub gdy przestaje już przywierać do skóry. Unikać moczenia miejsca z nałożonym plastrem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo jego przedwczesnego oklejenia. W celach higienicznych zaleca się, aby raz dziennie zdjąć plaster, a następnie oczyścić i osuszyć skórę przed ponownym nałożeniem. W przypadku mniejszych blizn plaster można dociąć do uzyskania pożądanej wielkości. Plaster należy przycinać przed oderwaniem folii ochronnej.

Składniki

Żel silikonowy.

Przeciwwskazania

Plastrów nie należy stosować na rany otwarte, oparzenia błony śluzowe ani na zmienioną zapalnie skórę. Nie stosować u osób uczulonych na silikon. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z innymi wyrobami lub lekami do leczenia blizn bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Ważne wskazówki

W przypadku wystąpienia reakcji skórnej (wysypka, swędzenie itp.) po zastosowaniu plastra należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.
Przechowywać w miescju niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowe, chronić od światła. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Producent

Solinea Sp. z o.o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I
21-003 Ciecierzyn.

Cechy produktu

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego