Upsarin C 0,33g+0,2g, 20 tabletek musujących

Upsarin C 0,33g+0,2g, 20 tabletek musujących

17,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: A_D PHARMA

Upsarin C 0,33g+0,2g, 20 tabletek musujących - opis produktu

Wskazania: leczenie objawowe grypy, przeziębienia; stany gorączkowe, bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, stawów, mięśni, zębów, nerwobóle).

Skład: 1 tabletka musująca zawiera: substancje czynne: kwas acetylosalicylowy 330mg, kwas askorbowy 200mg oraz substancje pomocnicze.

Działanie: kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie przeciwbóowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Kwas askorbowy, czyli witamina C jest niezbędna w procesach odpornościowych i detoksykacyjnych zachodzących w komórkach organizmu. 

Dawkowanie: dorośli: 1 do 2 tabletek jednorazowo. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa dla dorosłych wynosi 3g kwasu acetylosalicylowego i 1g kwasu askorbowego. Nie należy stosować dawki większej niż 5 tabletek na dobę ze względu na zawartość witaminy C. Osoby w podeszłym wieku: 1 do 2 tabletek jednorazowo. maksymalna dawka dobowa dla osób w podeszłym wieku wynosi 2g kwasu acetylosalicylowego i 1g kwasu askorbowego. Nie należy przyjmować dawki większej niż 5 tabletek na dobę. Dzieci w wieku od 12 do 15 lat: 1 tabletka jednorazowo. W razie konieczności dawkę można powtórzyć co 4 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa kwasu acetylosalicylowego wynosi 50 mg/kg mc. Nie należy stosować dawki większej niż 5 tabletek na dobę. Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody, mleka lub soku owocowego i natychmiast po rozpuszczeniu wypić. Przyjmować po posiłkach.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na salicylany i inne leki z grupy NLPZ, czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego, skazy krwotoczne i zaburzenia krzepnięcia krwi, ostatni trymestr ciąży, laktacja, kamica nerkowa, astma oskrzelowa, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, stosowanie leku metotreksat, ciężka niewydolność serca, obfite menstruacje, stosowanie wkładek wewnątrzmacicznych, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.