Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Vagisan Cremolum, nawilżające globulki dopochwowe, 16 sztuk

Cena
42,99 zł
Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych

Opis produktu

Vagisan Cremolum to globulki dopochwowe, które rozpuszczają się po wprowadzeniu do pochwy tworząc gładki, kojący krem. Łagodzi takie objawy, jak: uczucie suchości, pieczenie, swędzenie, drobne rany i ból występujące w pochwie, będące skutkiem suchości spowodowanej różnymi przyczynami. Globulki zawierają bufor złożony z kwasu mlekowego i mleczanu wapnia, który nadaje kremowi odczyn pH na poziomie 4,5, dzięki czemu pomaga utrzymać zdrowe środowisko pochwy. Vagisan Cremolum nie zawiera hormonów, dlatego w razie potrzeby można je stosować razem z hormonalną terapią zastępczą lub naprzemiennie z kremami lub globulkami dopochwowymi zawierającymi hormony (estrogeny).

Zastosowanie

Dolegliwości spowodowane suchością pochwy, takie jak: suchość, pieczenie, świąd, niewielkie otarcia oraz ból podczas stosunku płciowego.

Sposób użycia

Globulki należy wprowadzać do pochwy jak najgłębiej- najlepiej przed pójściem do łóżka. Najlepiej to zrobić leżąc na plecach z lekko zgiętymi nogami. Zalecane jest noszenie wkładki higienicznej. Aby wyjąć globulkę z opakowania, należy najpierw oddzielić ją wzdłuż perforacji od pozostałych globulek w pasku. Globulkę należy wyjąć z blistra, rozrywając folię w dół, korzystając przy tym z ułatwiającego otwieranie wycięcia w folii w kształcie litery V. Następnie można wypchnąć globulkę z folii blistra. Na początku zaleca się codzienne stosowanie. Gdy objawy ulegną złagodzeniu, częstotliwość stosowania można dostosować do indywidualnych potrzeb, np. zredukować lub 2 do 3 razy w tygodniu.

Składniki

mleczan wapnia, alkohol cetearylowy, uwodornione glicerydy kokosowe, kwas mlekowy, stearynian glicerolu PEG-20, karbomer sodowy.

Przeciwwskazania

Globulek nie wolno stosować w przypadku znanej nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników. Globulek nie należy stosować bezpośrednio po porodzie. Globulek nie należy stosować w przypadku infekcji pochwy, w takiej sytuacji należy skonsultować się z lekarzem.

Ważne wskazówki

Globulka nie zawiera żadnych hormonów ani substancji zapachowych i konserwujących.
W przypadku poważniejszych objawów suchości należy najpierw skonsultować się z lekarzem.
W przypadku uszkodzenia paska foliowego lub zmiany wyglądu globulki nie używać produktu i należy poinformować producenta.
Ponieważ globulki potrzebują około 20-30 minut na rozpuszczenie się i utworzenie kremu w pochwie, globulek nie powinno się stosować bezpośrednio przed stosunkiem płciowym.
Globulki nie zawierają spermicydów i dlatego nie chronią przed niechcianą ciążą.
Globulek nie powinno stosować się z prezerwatywami lub krążkami dopochwowymi.
Nie zaleca się stosowania globulek dopochwowych przed stosunkiem przez kobiety pragnące zajść w ciążę.
Produkt przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25 stopni C.
Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Jeśli globulki są dobrze tolerowane, to mogą być bezpiecznie używane przez dłuższe okresy czasu, również w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.
Sporadycznie może pojawić się łagodne miejscowe, tymczasowe podrażnienie (np. swędzenie, pieczenie), jak i nieznaczna ilość wydzieliny.
W rzadkich przypadkach możliwe są bardziej wyraźne podrażnienia skóry i reakcje nadwrażliwości (np. zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie), które mogą utrzymać się przez dłuższy czas. Jeśli objawy te nie łagodnieją, należy przerwać stosowanie globulek i skonsultować się z lekarzem.
W przypadku zaobserwowania innych nieprzyjemnych reakcji należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Dr. August Wolff GmbH & Co. KG Arzneimittel
Sudbrackstrasse 56,
33611 Bielefeld,
Niemcy.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji