Kategorie

Vita pos, maść do oczu, bez konserwantów, 5 g

Cena
27,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Sterylna maść VitA-POS chroni powierzchnię oka i wpływa na poprawę jakości filmu łzowego. Zawarta w składzie witamina A jest naturalnym składnikiem filmu łzowego, dzięki czemu mieszając się ze łzami, zapewnia dobrą tolerancję maści. Zmniejsza odczucie suchości, pieczenia i zmęczenia oczu i sprawia, że mruganie staje się łatwiejsze.

Czynniki atmosferyczne takie jak: zimno, wiatr, promienie słonecznych, dym, klimatyzacja mogą powodować często do pieczenia, swędzenia i wysuszenia oczu oraz odczucia obecności ciała obcego. Dolegliwości te mogą również pojawić się w przypadku długotrwałej pracy przy komputerze, oglądania telewizji, czy podczas nocnej jazdy samochodem. Ponadto stosowanie soczewek kontaktowych może nasilać te objawy. VitA-POS tworzy przyjemny, ochronny film na powierzchni oka, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia powyższych objawów. Konsystencja maści sprawia, iż po zastosowaniu preparatu występuje lekkie zaburzenie ostrości widzenia. Z tego powodu maść najlepiej stosować na noc, przed udaniem się na spoczynek. Można w ten sposób uniknąć dolegliwości przy otwieraniu oczu rano.

Zastosowanie

Uczucie pieczenia, swędzenia i wysuszenia oczu spowodowane takimi czynnikami jak: wiatr, zimno, promienie słoneczne, dym, klimatyzacja, długotrwała praca przy komputerze, oglądanie telewizji, nocna jazda samochodem; odczucie obecności ciała obcego.

Sposób użycia

Przystępując do aplikacji maści należy odkręcić nakrętkę z tuby i odchylić głowę lekko do tyłu. Używając palca jednej dłoni delikatnie odciągnąć dolną powiekę. Drugą dłonią przytrzymać pionowo tubkę ponad okiem, ostrożnie ścisnąć i umieścić mały pasek maści w odchylonym worku spojówkowym. Powoli zamknąć oko i zamrugać. Starannie zamknąć tubę nakrętką. Częstotliwość stosowania maści zależy od nasilenia dolegliwości i indywidualnych przyzwyczajeń. VitA-POS można używać jako uzupełnienie stosowania nawilżających kropli do oczu - wówczas podaje się go 1 raz dziennie przed udaniem się na spoczynek. W poważniejszych przypadkach suchości oka jest zwykle stosowany 3 razy dziennie do każdego oka. W przypadku wrażenia, że dawkowanie jest niewystarczające należy skonsultowac się z lekarzem okulistą. Nie ma żadnego ograniczenia czasu stosowania preparatu. W celu uniknięcia zanieczyszczenia należy unikać dotykania końcówką tuby zarówno oka, skóry twarzy i innych powierzchni.

Składniki

Palmitynian retinolu (witamina A), stała i płynna parafina, wosk, biała wazelina.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, używanie soczewek kontaktowych.

Ważne wskazówki

Ze względu na obecność składników tłuszczowych, po zastosowaniu maści, przejściowo występuje niewyraźne widzenie. W tym czasie nie należy prowadzić samochodu, uczestniczyć aktywnie w ruchu drogowym, obsługiwać maszyn oraz wykonywać prac bez zapewnienia sobie odpowiedniego podparcia.
W świetle aktualnego stanu wiedzy maść może być stosowana u dzieci, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią.
Zawartością jednej tuby może być leczona wyłącznie jedna osoba.
Nie podawać z innymi miejscowo stosowanymi lekami okulistycznymi. W wypadku konieczności ich zastosowania VitA-POS należy zaaplikować po 30 minutach.
Przechowywać w temperaturze pokojowej 15-25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Po pierwszym otwarciu można używać przez okres 6 miesięcy.
Nie należy używać po upływie terminu ważności.
Wyrób może być stosowany wyłącznie wtedy, gdy zabezpieczenie opakowania zewnętrznego było nienaruszone przed pierwszym użyciem.

Ostrzeżenia

W bardzo rzadkich przypadkach odnotowano reakcje nadwrażliwości, takie jak: czerwone, piekące, swędzące oraz nadmiernie łzawiące oczy. Ustępowały one bezpośrednio po zaprzestaniu leczenia preparatem.

Producent

URSAPHARM
Industriestrasse, 66129 Saarbrucken, Niemcy

Dystrybutor

URSAPHARM Poland sp. z o.o.
ul. Malarska 6
05-092 Łomianki

Cechy produktu