Lactulosum Aflofarm 7,5 g/ 15 ml, syrop, 150 ml

Lactulosum Aflofarm 7,5 g/ 15 ml, syrop, 150 ml

Cena: 8,29 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: AFLOFARM
Grupa: Laktuloza

Lactulosum Aflofarm 7,5 g/ 15 ml, syrop, 150 ml - opis produktu

Wskazania: przewlekłe zaparcia; encefalopatia wątrobowa.
 
Skład: 15ml syropu zawiera: 7,5g laktulozy oraz substancje pomocnicze: substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa AR 0012/F, benzoesan sodu, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.
 
Działanie: przeczyszczające.
 
Dawkowanie: do dawkowania leku należy używać miarki dołączonej do opakowania. Umożliwia to odmierzenie dokładnej dawki. Dorośli: zwykle stosowana początkową dawką dobową (pierwsze trzy dni) jest 45ml syropu podawane jednorazowo przed śniadaniem lub 15ml 3 razy na dobę przed posiłkami. Po uzyskaniu efektu należy stosować dawkę podtrzymującą 15ml syropu na czczo. Dzieci powyżej 3 lat: początkowo 5 do 15ml syropu na dobę, dawkę można stopniowo zwiększyć co do 3 dni do uzyskania właściwego efektu działania. Dzieci do 3 lat: początkowo 5ml syropu na dobę, dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Niemowlęta: początkowo 2,5ml syropu na dobę, dawkę można stopniowo zwiększać co do 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Jeżeli wystąpią wzdęcia  brzucha, należy zmniejszyć dawkę do tolerowanej przez dziecko. Encefalopatia wątrobowa: Dorośli 120ml do 180ml syropu na dobę w 3 do 4 dawkach podzielonych. Duże dawki leku stosowane w encefalopatii wątrobowej mogą wywołać biegunkę. Dawkę należy dostosować tak, aby liczba luźnych stolców nie przekraczała 2 do 3 w ciągu dnia.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu, niedrożność jelit, zapalenie przewodu pokarmowego, zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, dziedziczna nietolerancja fruktozy, zaburzenia w wydzielaniu laktazy, galaktozemia, zaburzenia wchłaniania jelitowego glukozy oraz galaktozy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.