ACC mini, 100mg/3g, od 6 lat, 20 saszetek

ACC mini, 100mg/3g, od 6 lat, 20 saszetek

11,09 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: SANDOZ OTC

Grupa: ACC

ACC mini, 100mg/3g, od 6 lat, 20 saszetek - opis produktu

Wskazania: w stanach wymagających rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych, w przypadku zapalenia oskrzeli ułatwia odkrztuszanie.
 
Skład: 1 saszetka (3g proszku) zawiera 100mg acetylocysteiny, pozostałe składniki: sacharoza, kwas askorbowy, sacharyna, aromat pomarańczowy.
 
Działanie: lek zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej, pobudza jej wydzielanie i ułatwia odkrztuszanie.
 
Dawkowanie: dorośli i młodzież w wieku powyżej 14. lat: 2 saszetki 2-3 razy na dobę; dzieci w wieku od 7. do 14. lat: 1 saszetka 4 razy na dobę lub 2 saszetki 2 razy na dobę; dzieci w wieku od 3. do 6. lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Nie należy stosować leku przed snem.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na składniki preparatu, czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ostry stan astmatyczny, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, u dzieci w wieku poniżej 3. lat.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.